1. a 2. etapa Lysacupu 2017

Kristián – V neděli 6. 11. odstartoval seriál zimních běhů do vrchu Lysacup, a to tradičně ve Frenštátě pod skokanským můstkem, kolem kterého jsme 2x vybíhali/vylézali schody. V mém případě v pořadí jak píšu, poprvé z větší části běh „na lehký převod“ po jednom schodu a podruhé už jen výšlap po dvou. Od startu jsem stále kousek před sebou viděl Dana, zatímco Lukáš mi pomalu ale jistě mizel. Překvapivě se mi dařilo běžet i v prudších úsecích, přestože se na stavu trati výrazně podepsalo deštivé počasí, a na Velký Javorník jsem doběhl na 46. místě. Lukáš při své premiéře výborně na 35. místě, Dan na 44., Roman na 104. a Ruda na 166. místě z 275 v cíli. Zvítězil Martin Holiš, mezi ženami Denisa Krejčiříková. Silná sestava nám vynesla pěkné 9. místo mezi týmy.

O týden později, v sobotu 12. 11. už jsme se přesunuli pod Lysou horu, konkrétně do Malenovic k Rajské boudě, a dočkali se první zasněžené etapy s popraškem na startu a 7 cm sněhu na vrcholu. Pozici lídra týmu potvrdil 28. místem Lukáš, já doběhl na 43. místě, Dan na 73. a Roman na 125. místě z 312. Vyhrál Ondřej Horák, z žen opět Denisa Krejčiříková. Mezi týmy jsme obsadili ve druhé etapě 10. místo a to držíme i průběžně.