15. etapa LC 2023 – časovka na Velký Javorník

Nikol, sobota 18. 2. 2023 – Předposlední etapa Lysacupu se tentokrát přesunula z Lysé hory do Frenštátu, kde nás čekala časovka. Tato etapa byla dlouhá 4,3 km s převýšením 548 m. Po delší pauze od LC jsme se na ni moc těšili. Přece jen jsme na domácí půdě. Na start jsme dorazili kolem 10 h 40 min, kdy už měli odstartováno elitní běžci. Svou drahou polovičku jsem nechala startovat přede mnou, ať si můžu v klidu ťapkat a neprudí mě zezadu. Po startu přišla úvodní chuťovka v podobě schodů. Vzhledem k mému vydatnému netréninku jsem zvolila volnější tempo, ať se pošetřím na zbytek trasy. Cesta k Lékarníkové vile byla bohatě bahnitá a s přibývajícími výškovými metry přibyl i zledovatělý povrch.

Na trase nechyběl dvorní fotograf Lysacupu pan František Raška, díky němuž jsem byla zvěčněna a mám důkaz, že jsem se účastnila. 😀 Příjemným povzbuzením byl „kotel“ v serpentinách, kdy sbíhající běžci energicky povzbuzovali i takové chcípáčky, jako jsem byla já. Co se týče podkladu, na serpentinách převažovalo bahno s lehkou ledovkou a mé běžecké střevíce měly možnost získat ještě hnědší barvu, než měly. Další milé setkání na trase bylo s Mončou a Tomem, kdy jsme si neodpustili objetí, načež Petr za nimi mi připomněl, že stále běžím závod, tak ať mažu nahoru. Po chvíli jsem potkala dítě, které křičí „tatííí CK Frenštát dres!“ Ujistím se, že dítě je malý Kvita a mám radost, že patriotismus k CK je v něm pěstován již od jeho mladých let.

Na poslední úsek pod vrcholem ke mně přiběhl Honza s pochvalou, že mě čekal později. Při dolování posledních zbytků sil zjistím, že už žádné nezbyly, ale Vlaďka 2.0 je už na dohled!

Za náš krásně modrobílý tým se nejlépe umístil náš team leader Jirka Kvita na 12. místě. Na skvělém 25. místě se umístil Kristián Škoda a 58. místem je jistil Lojza Melnar. Za tímhle bodovacím triem následoval Michal Ďurica na 106. místě, elitní tvořitelka rýmovaných článků Marta Juríčková na 133. místě, má drahá polovička Honzula na 135. místě a to nejlepší nakonec v podobě mé maličkosti na 166. místě. V týmech jsme se v této etapě umístili na 8. místě a celkově držíme skvělé 6. místo.

Příští týden nás čeká poslední finálová etapa z Malenovic od Rajské boudy, kdy bude dvojnásobné bodování.