2. etapa LC 2023 – Šance

Jiří Kvita, sobota 12. 11. 2022 – Předpověď počasí na sobotu slibuje krásný den a tak se já a moji kamarádi z týmu těšíme na další díl Lysacupu. Auto necháváme předpisově na parkovišti u Beskydského pivovárku. Na start si dáme pohodové tři kilometry. Scházíme se v téměř kompletní sestavě – Kristián Škoda, Michal Ďurica, Jaroslav Glogar, Alois Melnar, Martin Pivoňka, Marta Juřičková a já. Jako pěkné gesto vnímám minutu ticha za smutnou událost z minulého týdne. Potom už nic nebrání startu.

Moje klasická chyba, na kterou mě neustále upozorňuje Jarda, je startovní pozice. Snažím se to vynahradit aktivním přístupem v prvním náročném stoupání. Zde se mi podaří posunout snad o sto míst dopředu. Když poté doběhnu i Marka Treteru, vím, že jsem blízko čelu. Jsem tedy spokojený, ale netrvá to moc dlouho. Při následném seběhu ztratím 5 pozic. S chladnou hlavou však počkám na další náročné stoupání, kde ztracené pozice získám zpět. Kýženou odměnou, kterou jsem popravdě ani nečekal, je předběhnutí Kuby Ambrose. Blížíme se k vrcholu a já odhaduji svoji pozici kolem 20. místa. Příjemným překvapením v cíli je informace od Knotků: “Jirko, ty jsi asi desátý!“. Nakonec je z toho jedenáctá pozice – pro mě doposud nejlepší umístění na Lysacupu.

Poté již netrpělivě vyhlížím kolegy z týmu. Jarda bere skvělé 33. místo, Kristián krásné 38. místo, škoda jen, že mu na posledních kilometrech odešly nohy. Lojza se svou propracovanou taktikou doběhne na 65. místě a Michal na pěkné 70. pozici. Martin to jistil na 76. pozici a zástupkyně něžného pohlaví Marta bere pěkné 201. místo.

V týmové soutěži jsme se v této etapě umístili na dělené 7. pozici se ziskem 1 211 bodů. To nás v Lysacupu posunulo na průběžné 5. místo.

Etapu vyhrál Jan Žídek (Japasport.cz – Kavárna Libuška).

Foto (Nikol)

Video (Jirka)

Výsledky

Průběžné pořadí týmů