3. etapa LC 2023 – Janovice-Bystré

Nikol – V neděli 20. listopadu nás čekala další etapa Lysacupu. Tentokrát ale nebyla úplně klasická, neboť se jednalo o mistrovství Lysacupu. Tuto etapu si nenechalo ujít dohromady 286 běžců a CK Frenštát měl doposud své největší zastoupení.
V 10 h bylo odstartováno a balík běžců a běžkyň se dal do pohybu na trať dlouhou 7,9 km a s převýšením 892 m. My s Honzou jsme se na startu zařadili raději do druhé půlky startovního pole, protože jsme stále nebyli úplně v pohodě po nedávné nemoci. Trať pro tuto etapu byla velmi náročná a značný podíl na tom měl i namrzlý povrch. Zalitovali jsme, že boty s hřeby jsme nechali doma a snažili se, hlavně v posledních serpentinách, udržet na nohou. Nahoře už nás čekala Marta s Michalem, kteří šli jako chodci.
Naše umístění ani moc nestojí za zmínku :-), ale chlapci se opět vytáhli. První z našeho týmu doběhl Jirka Kvita na 24. místě, následován Jaroslavem Glogarem na 43. místě, Kristián Škoda si doběhl pro 51. místo, Alois Melnar pro 83. místo, Michal Ďurica pro 116. místo a Martin Pivoňka pro 125. místo.
V týmech jsme se umístili na sedmém místě a celkově se stále držíme na krásném 5. místě.

Tuto mistrovskou etapu vyhrál Jiří Petr (čas 0:45:55), který si suverénně doběhl pro prvenství, s dvouminutovým náskokem před Markem Causidisem, který bral druhé místo. Pro třetí místo si doběhl Jan Žídek. V něžné kategorii vyhrála Veronika Hanko (čas: 0:57:32). Druhé místo brala Hanka Holoubková a na třetím místě se umístila Eliška Kaniová. V týmové soutěži vyhrál tuto etapu tým MH bike – někdy prostě musíš.

V sobotu 26. 11. nás čeká další etapa, tentokrát od Zlatníku.