2018_NJ_pulmaraton_Dan

3. místo na Novojičínském půlmaratonu a v Hrabové

Dan – po čase přidávám svůj běžecký příspěvek, ať se tady trošku rozbijí ty cyklistické úspěchy :-)

26.05.2018 – Vloni mi to nevyšlo, a tak jsem se letos mohl zúčastnit „domácího“ výborně zorganizovaného závodu Novojičínský půlmaraton. Atmosféra na trati byla parádní, místy jak na Tour de France, leč teplé počasí s 27°C na teploměru na nějaké super výkony nebylo a byl jsem rád, že jsem nakonec vůbec doběhl co cíle. Do 10. km se mi běželo výborně v plánovaném tempu 4:00 min/km a kolem 5. místa, nicméně na otočce jsem již cítil náznak křeči a z původně plánovaného zrychlení při cestě zpátky do NJ (běželo se po krásné cyklostezce po bývalé kolejové trati do Hostašovic), což bylo z kopce,  bylo naopak suma sumárum zpomalení o 6 sek/km a hlavně od 16. km velká krize, kdy jsem začal chytat křeče, trošku mi bylo i nevolno a vůbec to byl masakr motorovou pilou. Nějak jsem to dotlačil do cíle, v posledních dvou kilometrech jsem odolával jednomu běžci, kterého jsem cítil v zádech a nakonec před ním doběhl o 2 sekundy. Osobák padl, ale s časem 1:25:34 jsem spokojený nebyl a tak náplastí byla bedna (v kat. 3.)  a celkově 6. flek. Vítězství si v čase 1:22:11 dokulil Zdeněk Dokulil z Olomouce.

Výsledky     Foto

19.05.2018 – Týden předtím co se týká počasí a výkonu to bylo jiné kafe. Běžel jsem ve Valašském Meziříčí oblíbený závod DEZA Desítka okolo komína, oblíbený zejména proto, že zde vždy výrazně posunu své limity, dají se zde zaběhnout hezké časy, pořadatelsky super zmáknuté, trať rovinatá. Od startu jsem běžel o něco rychleji než bylo plánované tempo, na 5. km jsem držel tempo 3:35 min/km, a to jsem věděl, že to dobře dopadne. Do 8. km se běželo parádně, pak už to bolelo, ale s časem 36:26 min a osobákem posunutým o minutu jsem byl maximálně spokojený i celk. 11.místem. Vyhrál Ukrajinec Veretsky Pavel v čase 31:27 min. 

Výsledky     Foto

26.04.2018 – Na konci dubna jsem se ještě postavil na start Kateřinského běhu Hrabovou, silničního závodu na 5 km. I zde jsem chtěl posunout osobák, což se povedlo a s časem 17:45 min jsem doběhl v kat. 3. a celkově 6. Vyhrál Polák Antczak Robert v čase 17:03 min. Spokojen jsem až tak nebyl, protože do 2. km jsme běželi po kupě, ale pak nohy stávkovaly a odpadal jsem.

Výsledky     Foto

Díky za přípravu Romanovi Hurtíkovu resp. www.bezeckyplan.cz a jedeme dále… 😉