jehnice-17

BBP 1 – Jehnice

Kristián – 17. listopad je tady a já již tradičně mířím do Jehnic na první závod Brněnského běžeckého poháru. Letos po menším tréninkovém výpadku bez přehnaných ambic, ale s tím, že se šetřit rozhodně nebudu. Po 10 km cesty na start na kole jsem už docela rozehřátý, zvlášť když jsem vyjel asi o čtvrt hodiny později než jsem chtěl a rezervu jsem si přitom velkou nenechal.

Ale prezentaci zvládám rychle a tak je čas se i proběhnout kousek po trase. Proti mně se vracejí do cíle závodnice a závodníci pětikilometrové trasy a najednou se na mě někdo směje a skoro zastavuje, nejdřív si myslím, že si mě s někým plete, ale ne, překvápko, kamarádka Eva! No mohlo mi to dojít, že možná poběží, když jsem už u prezentace potkal jejího přítele Ondru. A tak se otáčím a běžíme spolu do cíle, teda skoro, poslední stovky metrů se odpojuji, oficiálně abych se tam nemotal, ale ve skutečnosti na takový finiš prostě nemám :-)

Samotný závod na 10,9 km si moc neužívám, první kolo ze dvou si myslím, že se šetřím, a v tom druhém zjišťuji, že jsem to vzhledem k aktuální formě dost přepálil, a hodně se trápím. V cíli jsem na 62. místě z 352 v čase 43:14, nakonec to asi hlavně zásluhou prvního kola není až taková hrůza a jsem i celkem spokojený. Zvítězil Jan Kohut (Elite Sport Team) v čase 34:40. Další závod BBP se běží 2. prosince v Okrouhlé.

Foto
Výsledky