br-prehrada-17

BBP 10 – Brněnská přehrada

Kristián – v neděli 2. dubna 2017 jsem si zaběhl poslední závod Brněnského běžeckého poháru 2017, který měl start i cíl u hotelu Rakovec na břehu Brněnské přehrady. Slunečné počasí s teplotou přes 20 °C mě zbavilo přemýšlení o počtu vrstev a oblékl jsem toho nejméně co šlo, ale i tak jsem se raději rozbíhal a rozcvičoval ve stínu, protože na takové vedro nejsem při běhání zvyklý :-)

Hned po startu jsme naběhli do táhlého kopce po úzké asfaltové cestě k Ríšově studánce. V prvních stovkách metrů mě překvapilo, jak rychle to někteří rozběhli, a trochu jsem se propadal startovním polem, ale netrvalo dlouho a začal jsem se zase prodírat dopředu.

Na kopci nad Ríšovou studánkou jsme obkroužili malé krosové kolečko, no, tedy při pohledu na mapu spíš pocuchaný trojúhelník, abychom nasbírali kilometry do desítky, a potom se již začali stáčet na zpáteční cestu lesem k hotelu Rakovec. Ta vedla z velké části po nezpevněné lesní cestě, ale na posledním kilometru nás čekal prudký seběh po asfaltu, kde jsem se dost trápil (viz foto, více už ty nohy prostě nenatáhnu). Pár závodníků mě předběhlo a další mi šlapali na paty, ale ještě jsem zasprintoval a uhájil tak 20. místo ze 182 běžců na startu v čase 40:49. Vítězem se stal Jiří Čípa za 34:59.

Celkově jsem se v Brněnském běžeckém poháru 2017 umístil na 21. místě, zvítězil Robert Míč před Pavlem Brlicou a Lukášem Souralem.

Foto
Výsledky závodu
Celkové výsledky BBP 2017