BBP Okrouhlá a Běh na Býčí skálu

Kristián, sobota a neděle 1. a 2. 12. 2018. V noci z pátku na sobotu v okolí Brna docela nasněžilo a celý víkend pak pěkně mrzlo, a tak se můj běžecký program konal komplet v ryze zimních podmínkách.
V sobotu se běžel 2. závod Brněnského běžeckého poháru, 8,6 km dlouhý Mikulášský běh Okrouhlá. V minulých letech se mi zde dařilo dobíhat kolem 30. místa, a tak, přestože podzimní příprava neproběhla úplně podle představ, byla první třicítka cílem i letos. Od začátku se mi běželo velmi dobře, netypicky jsem se i v sebězích posouval dopředu, až jsem to dotáhl na nečekané 19. místo z 207 na dlouhé trati – vyrovnání mého nejlepšího umístění v rámci závodů BBP. Čas 34:58. Zvítězil Lukáš Soural v čase 30:37.
V neděli jsem pak vyrazil na jeden z vrcholů zimní sezóny – 30 km dlouhý zážitek z Brna k Býčí skále v Moravském krasu a zpět. Po dvou letech od mé první účasti na této trati bylo cílem nejen doběhnout, ale i zlepšit čas 2:34:34. To se mi i přes těžší podmínky, hlavně na zledovatělé asfaltce mezi Adamovem a Býčí skálou, těsně podařilo. Čas 2:30:12 a 19. místo z 62 účastníků. Občerstvovačka v půlce trati mi úplně nestačila, v posledních kilometrech přišla opět energetická krize, pro čas pod 2,5 hodiny to bude příště chtít ještě nějakou sváču s sebou. Zvítězil Marek Minář v čase 2:10:08.