Běh Akátkami a B:trail Ivanovice

Kristián – ve čtvrtek 12. 9. v podvečer a v sobotu 14. 9. dopoledne jsem se zúčastnil dvou menších běžeckých závodů. Ve čtvrtek to byl jeden z Brněnských běhů – 5,2 km dlouhý Běh Akátkami v lesoparku pod brněnskými Vinohrady. Po dvou čtvrtých místech ze dvou ročníků jiného Brněnského běhu (Běhu Rosničkou) jsem chtěl konečně bednu. Na startu byl i Lukáš Soural, a tak jsem věděl, koho se aspoň v prvních metrech držet. Po prvním kole ze 3 se mi začali Lukáš spolu s druhým Petrem Horvátem vzdalovat a já jsem se jen soustředil na udržení tempa, aby mě už nikdo nepředběhl. S vypětím sil se to podařilo a tak jsem si doběhl v čase 20:51 pro vytoužené 3. místo. Zvítězil Lukáš Soural v čase 19:32.

Během pátku jsem se snažil co nejlépe zregenerovat a v sobotu ráno, i když nohy byly stále tuhé, jsem vyrazil do Ivanovic na 5,3 km dlouhý B:trail. Na výběr byla i trasa dlouhá 11 km, ale letos jsem došel k závěru, že si nemusím vždy vybírat tu nejdelší možnost. Stejný den se ve stejném lese běžely další tři běžecké závody, a tak asi i proto účast nebyla moc početná. Po lehce opožděném startu jsme vyběhli společně na obě trasy. Pár set metrů závodu a už jsem byl jediný, kdo dýchal na záda Petrovi Hénkovi, favoritovi dlouhé trasy (nedávno 5. na B7). Asi po kilometru mi přestalo jeho tempo chutnat, tak jsem si zvolnil a začal dávat pozor, abych neminul odbočku na krátkou trasu. Zbytek závodu jsem si užil stejně jako Petr osamocen na 1. místě. Nezvyklý, ale docela příjemný zážitek, nedobíhat do cíle úplně hotový 🙂 Čas jsem si naměřil 22:25. Díky za pěknou živou hudbu v prostoru startu a cíle a pohodovou atmosféru!