Běh PePa Lichnov

04.07.2016, Dan – Po třičtvrtě roce jsem se postavil na startovací lajnu. Doba to byla dlouhá, páč tělo zlobilo a já furt zahajoval trénink a léčil a zahojoval a léčil… jak by někteří řekli, tak jsem vlastně falešný začátečník. Šest kilásků jsem si říkal, že v závodním tempu musím dát, tak jsem to risknul, já neumím běžet volně, takže hned o počátku pěkně vytepané srdíčko a k tomu sluníčko se nemazlilo (v cíli jsem viděl dokonce dvě sluníčka) a tepy šly pěkně nahoru jak před porážkou pašíka… Na start mé distance se postavilo 19 chlupatých nohou a 14 oholených nohou, byl to druhý ročník, ale lze očekávat vyšší úča st s přibývajícími ročníky, protože to byl povedený závod organizačně (až tedy na jídlo v cíli – hranolky nebo bramboráčky, ale mouchy se vychytají). Na můj vkus sice trať náročnější, jelikož 2/3 se běžely na polních cestách a do kopce, nicméně trať ničím nerušená, běžci neposkvrněná. Od startu jsme si vytovřili čtyčlennou skupinu, ale při prvním stoupání jsem se hned raději odpoutal s ohledem na to, ať to se mnu někde nesekne. Do cíle jsem si tedy udržel čtvrtou pozici, se kterou jsem byl spokojen, ale zejména s výsledným časem, klepu na dřevo, aby to byl dobrý odrazový můstěk do běžecké sezóny, kterou vlastně začnu až v září. Závod také absolvovlao 12 běžců a běžkyň na trati 18 km. Mysl&i acute;m, že se tento závod může pevně začlenit do termínovky běžeckých závodů…