cas-bohumin-19

Bohumínská časovka 2019

Galy, neděle 26. 5. 2019 – Jako za odměnu bylo nedělní počasí při tradičním klání na kraji města Bohumín. Naše modré blesky nemohly chybět a blýskalo se nám i cennými kovy :-) Tato časovka na 20 kilometrů byla zároveň i mistrovstvím Slezského poháru.

Mistra sice nemáme, ale stříbra a bronzu dosti. Aleš Haltof stříbro v kategorii B, Roman Jurečka stříbro mezi muži „C“, Roman Galatík bronz kat. A. Pak jsme měli ještě i jiná želízka v ohni závodu, ale ta se nesetkala s takovou formou nebo se znalostí tratě. Martin Stančík, Tomáš Beníček, Mirek Kopřiva a Filip Kahánek také zatínali zuby a šlapali do pedálů.

Celý závod byl okořeněný několika zajímavostmi, a to třeba účastí Polského světového šampióna kategorie Masters, který proletěl celou trať o 2 minuty rychleji než všichni ostatní, dále tvorba výsledkových listin trvala déle než samotný závod a v neposlední řadě hlad po závodních kilometrech našeho prvoročáka Filipa, který si objel závod dvakrát, přičemž mu na první pokus nevyšlo odbočení na křižovatce a jel trať poněkud jinudy. Nutno podotknout, že trať ve tvaru ramen chobotnice byla velmi záludná a nebyl jediný kdo v zápalu boje minul odbočku.

Takže konec dobrý všecko dobré a za týden opět časovka u přehrady Morávka, které bude předcházet sobotní Mokrolazecká „60“.

Sportu zdar přeje dlouhá klika Galy.

Foto

Výsledky