Časovkářský víkend

Niky, so-ne  22.-23. 5. 2021 – Co se z kraje roku zdálo nemožné, se stalo skutečností a my jsme odstartovali novou sezónu SPAC. I přesto, že stále ještě nebyla z jistě dobře známých důvodů vyhlášena minulá sezóna. Úvodní závody SPACu 2021 byly ve formě časovky. V sobotu se jela časovka ve Staříči a v neděli následovala časovka v Bohumíně.

Časovka Staříč
Prvního závodu jsem se sice neúčastnila (holt jsem musela do práce), ale to mi nebrání tento závod shrnout. Délka tratě byla 12 km a závodníky přivítalo velmi nevlídné počasí. Po komunikaci s panem Stančíkem uvedu jeho pocity: „Zima, mokro, vítr, déšť, hnus. Nebudu to dělat.“ Myslím, že k tomuto vyjádření již není co dodat a proto jen shrnu výsledky chlapců z CK, kteří se účastnili:

Galy 2. místo v kat. A
Pepča 5. místo v kat. B
Stančas 8. místo v kat. B
Alešek 9. místo v kat. B
Beňo 18. místo v kat. C

Časovka Bohumín
V neděli byla na řadě opět časovka, vidno z názvu, v Bohumíně. Počasí bylo krapet vlídnější než v sobotu (rozuměj nepršelo). Této časovky se již účastnila i moje maličkost a nutno úvodem podotknout, že jsem si potvrdila svou domněnku, že opravdu nejsem časovkářský typ.
Trať měla délku 21,5 km. Po startu se jelo docela dobře, terén byl lehce vlnitý a sem tam si foukal vítr. Nohy vydatně cítily můj netrénink, pěkně tuhly a odmítaly poslušnost. Po dojetí na otočku se kupodivu změnil směr větru, který už nebyl kámoš do zad tlačící, ale pořádný prudič do ksichtu foukající! Trasa se jela dvakrát a vítr samozřejmě úřadoval i v druhém kole.
Po dojetí jsem posbírala plíce, zklidnila kolibříkovské tepy a odebrala se v doprovodu známých tváří zpět do zázemí závodu, kde byla k dispozici výborná klobáska (ovšem půlku dostala má drahá polovička za doprovod… prostě mi ji sežral 😀 ). I přes můj ostudný čas se mi závod líbil. Už jen z toho důvodu, že konečně můžeme závodit a hlavně, že jsem viděla plno známých lidí, které potkávám jenom na závodech. Závěrem mohu jen dodat, holt nejlepší trénink je závod.

Výsledky chlapců a děvčete:
Galy 2. místo v kat. A
Haltof 16. místo v kat. A
Pepča 5. místo v kat. B
Alešek 6. místo v kat. B
Stančas 7. místo v kat. B
Beňo 18. místo v kat. C
Alokin 14. místo v kat. ŽA

Foto

Výsledky