2020_Kotas cyklokros

Cyklokrosová sezóna začala

Tak jako každý rok s příchodem podzimních dnů, tak i letos příznivci cyklistiky zaznamenali první závody cyklokrosu. Přestože ještě dobíhají cyklozávody v jiných disciplínách přeložených z dřívějších měsíců v důsledku COVIDu, cyklokros si pevně drží své pozice a termíny.
Celorepublikový Český pohár obsahuje letos 7 závodů. Nejbližší uspořádají v Rýmařově 17.11.
Vrcholem bude Mistrovství republiky plánované na 9.1.2021 do Jabkenic. Fandové talentovaného Holanďana Mathieu van der Poela ho mohou s největší pravděpodobnosti vidět v akci na táborském závodě Světového poháru 15.11.
V našem regionu se již rozběhl 19. ročník seriále nazvaného Oderský pohár v cyklokrosu. Ten se skládá z 12 závodů (rozpis http://www.acsvrbno.estranky.cz/ ).Mohou se ho zúčastnit všichni zájemci od předškoláků po zkušené kmety v kategoriích Masters, včetně žen a děvčat. K účasti není potřeba žádná licence. S výjimkou elektrokola je možné použít jakékoli, třeba i MTB.
První dva závody proběhly minulý víkend v Uničově. Na známé trati na Šibeníku, kde bývají i mezinárodní závody, poměřilo své schopnosti 120 zúčastněných v 16 kategoriích. Těžká, technicky náročná trasa prověřila jak závodníky, tak jejich techniku.
Já sám jsem přes počáteční problémy (dvakrát procvaknutá přední duše při najíždění trati) jsem skončil na 3. a 2. místě ve své kategorii.

Pavel Kotas