Dan Filip na Night Run v Ostravě

Dan – v sobotu 22.05.2017 jsem se zúčastnil běžeckého závodu Night Run v Ostravě. Jak již název vypovídá, jedná se o závod za tmy – s čelovkama. Trasa závodu vedla z Masarykova náměstí k nábřeží Ostravice, odtud do Komenského sadů a zpět podél vody na štěrkové cestě v bermě Ostravice, kousek po schodech na nábřeží a na náměstí, kde byl cíl. Tento 5 km okruh si někteří běžci dali jedenkrát v závodě, který odstartoval ve 20:00 h. Čelovky ještě nebyly tak úplně potřeba, protože tma nebyla tak velká, nicméně některým opozdilcům se mohla hodit. Jedna paní dobíhala chvíli před startem našeho závodu ve 21:00 h. Startovní pole bylo poměrně početné, v každém závodě běželo na 420 běžců. Efekt rozsvícených čelovek je hezký a dodává závodu pěkný zážitek, v kombinaci s během kolem Ostravice a výhledem na svítící radniční věž by se dalo říct, že to byl až romantický běh. Ale jen část, protože jeden úsek v parku byla tma jak v dupě.

Závod opět na domácí trati, kde běhám pravidelně, se mi líbil, měl své kouzlo, i přesto, že nejsem moc příznivcem závodů za tmy. Podařilo se mi nepřepálit start, a tak jsem běžel poměrně rovnoměrným tempem celý závod. Několik kilometrů jsme běželi skupinka (nikoliv první) tak pěti lidí, ale na 6. km tempo začalo zpomalovat, tak jsem lehce přidal a osamocen doběhl pro celkové 8. místo v čase 41:11 min (10,2 km).

Teď vše směřuji k mému prvnímu půlmaratonu v Olomouci, který bude 24.06.2017, mezitím si ještě střihnu nějaký závod.