2019_Etapak_Kahanek

Filip Kahánek a Aleš Haltof ovládli etapák

16.06.2019, Filip Kahánek – O velkou cenu SPAC jsme bojovali ve třech etapách, a to ve dnech 08.-09.6.2019.

Za náš tým tentokrát jely tyto hvězdy: Nikol, Galy, Aleš, Kristián, Stančas, Beňo a Filip.

První etapa v sobotu 8.6. byla časovka na 16 km. První etapu jsme úspěšně všichni zvládli i přes Stančasové píchnutí. Počasí nám přálo. Sluníčko nám peklo do zad a vítr nás lehce popoháněl.
Trať byla mírně kopcovitá, ale to nám vůbec nevadilo, protože jsme měli všichni dostatek sil.

Druhou etapou v sobotu odpoledne byl okružní závod přes Metylovice – Lhotku – Kozlovice – Myslík – Palkovice, opět 16 km.  Počasí se kolem oběda, bohužel, začalo zatahovat, a ke startu nás popohnala bouřka, která nám zkomplikovala podmínky závodu. Přes všechny podmínky jsem věděl, že se nesmím vzdát a nesmím před sebe pustit soupeře, kteří se mě ovšem drželi jak klíšťata a vůbec mi to neulehčili. Největší obavu jsem měl z mokrých sjezdů, ale naštěstí jsem je všechny ve zdraví zdolal. Podařilo se mi úspěšně dokončit závod v čele juniorů. Všichni jsme dojeli, kromě smolného Stančase, kterému štěstíčko vůbec nepřálo, podruhé si zapíchal, a tak pro něj bohužel etapák skončil.

Třetí etapa byla v neděli 9.6. Trasa byla pro všechny stejná, 1 okruh ze soboty a pak-Metylovice – Frýdlant – Pstruží – Ondřejník což dávalo 31km. Kategorie A,B si jeden okruh dali ještě navíc. Na tuto etapu jsem se hodně těšil, neboť cílové stoupáničko bylo na Ondřejník, což mi vyhovovalo. Závod mi ztížila ohlá patka na přehazovačce, a tak řazení nebylo úplně snadné, ale nic co by se nedalo zvládnout.

Po náročném víkendu jsme byli všichni rádi, že už to máme za sebou. Obzvlášť já jsem si konečně bez problému mohl stoupnout na úplný vrchol bedny v juniorské kategorii. Další cenné body pro tým získali v kat. B Aleš Haltof na 1. místě, Nikol mezi ženami na krásném 6. místě, v kat. A Galy na 5. místě, Kristián na 9.místě a Beňo v kat. C na 11. místě.

Výsledky

Foto 1 (časovka)