Lichnov24 2016

Opět rekordní 24ka v Lichnově.

13. a 14. Srpna se 70 cyklistů z celé republiky vydalo na legendární Lichnovské okruhy. Desetikilometrová trať s jedním významnějším kopcem se postarala o dramatické klání. Muži všeho věku se prali o absolutní vítězství ve XXVI. Ročníku závodu Lichnov 24 hodin. Smíšené týmy s ženami a dokonce i dětmi v rámci rodinných družstev byly opravdovou taktickou záležitostí a soutěž hendikepovaných – handbikerů vyústila v rekordní kilometrový zápis v této kategorii. Velká poklona patří osamocenému koloběžkáři a ženě cyklistce, kroužící dnem i nocí v kategorii jednotlivců. Atmosféra celého klání včetně stanového městečka byla velmi pozitivní kulisou a pořádající Cyklistický klub Continental Frenštát už přemýšlí nad vylepšením pro fanoušky a diváky na další ročník. Perfektní počasí a srdečná podpora obce Lichnov i místního faráře přispěla k hladkému průběhu závodu, který se projevil i v dosažených výkonech. Závěrem tedy pár čísel, které začnu překonaným předloňským výkonem handbike kategorie o 60 kilometrů na nových 573 km. Legendární Svaťa Božák suverénně v jednotlivcích vyhrál se 782 km. Absolutní vítězové tohoto ročníku je tříčlenné družstvo s 832 km kontě kde náš klub měl svého zástupce Ivo Zámečníka. Ve smíšeném dvojčlenném týmu se o parádní vítězství postarali frenštátští manželé Martinákovi se 705 km. Pořádající CK Continental Frenštát vybojoval vítězství v kategorii tříčlenných mix týmů se 765 kilometry (K.Škoda, P.Sladkovská, R.Šimeček). Děkovačka mezi závodníky i pořadateli na závěr byla důkazem povedené akce a veškerá únava byla rázem zapomenuta. Díky našim sponzorům obci Lichnov, městu Frenštát a společnosti Continental za poskytnutí prostředků na tuto akci. Pro zájemce o kompletní výsledky a příští ročník jsou zde stránky.