19-nkd-07

Na kole dětem 2019

Galy, 5. 6. 2019 – cyklistický klub Continental Frenštát p. R. se připojil k pelotonu charitativní jízdy po zemích českých v rámci projektu NA KOLE DĚTEM.

Již desátý ročník této ojedinělé akce pod vedením „otce myšlenky“ Pepy Zimovčáka projíždí republikou a vybírá příspěvky na nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí.

Ve vybraných městech jsou zastávky, během kterých probíhá propagace, charitativní prodej předmětů s logem akce a v neposlední řadě i občerstvení poutníků, kterých je okolo 100. Někteří takto tráví své dovolené a pozitivní sportovní myšlenkou společně propagují smysl akce. Pouti se účastní i mnohé známé osobnosti, a to přímo na kole kdy jsme se s nimi potkali přímo osobně v pelotonu. Například profesor Pavel Pafko a Jan Pirk, olympionička Gabriela Koukalová, Svaťa Božák a mnozí další.

Cyklisté našeho klubu, coby reprezentanti města Frenštát i firmy Continental, šlapali v pelotonu při etapě z Jeseníků do Ostravy a dnešní etapě z Ostravy do Kroměříže. Jízda to byla svižná, přičemž borci na vysokých kolech bez převodů a bez brzd statečně zdolávali všechny prudké kopce i sjezdy. Představitelé obce Petřvald i města Frenštát se o všechny vzorně postarali za doprovodu místních dětských souborů a reprezentace vedení města.

Kromě jízdy na kole za krásného počasí jsme přispěli jednak penězi zakoupením povedených ponožek a náramků, tak i příspěvky přímo do putovní kasičky, kam jsme naházeli všechny peníze, co jsme u sebe měli, takže nám nezbylo na pivo ani zmrzlinu. Ničeho nelitujeme a přejeme celé koloně i doprovodné koloně mnoho zdaru a podporovatelů.