17-nightsnowrun

Night.Snow?Run 2017

Kristián – středa 27. prosince 2017. Nejdříve odpovím na otázku z názvu závodu: Sníh tentokrát žádný nebyl. Ale i tak to bylo fajn. Areál Horeček, který za několik posledních let znovu pěkně ožil, má skvělou atmosféru, a ta panovala i v zázemí závodu, ve Valašské hospodě U Jeníka. Po setmění společně odstartovali závodníci na krátké (5,3 km) a dlouhé (10,6 km) trati na jeden nebo dva okruhy v kopcích nad Frenštátem, částečně po trase Beskydského trailu, kolem skokanského můstku, nahoru, dolů, nahoru, dolů a tak dále.

Po svižném úvodu skoro na čele závodu jsem se hlavně v sebězích trochu propadal pořadím, dokud jsem se neusadil na průběžném 7. místě na dlouhé trati, které jsem pak držel celé druhé kolo až do cíle. Na 24. místě na dlouhé trati doběhl Roman Jurečka a na 31. místě na krátké Eva (v kategorii Ž 15-39 na 11. místě).

Před startem jsem měl obavy z náročného profilu trati, ale trasa byla výborně značená a závod se mi moc líbil, pokud mi to zdraví a okolnosti dovolí, příště do toho jdu zase!

Foto

Výsledky