18404239_1543379949037281_1473229543512771856_o

Skotnický SuperSprint „SSS“

Evka – Závodní sezónu jsem započala cyklistikou, a to ne ledajakou. Poté, co jsem se loni věnovala převážně canicrossu, pro letošek nastala mírná změna. Poprvé jsme s mým čtyřnohým parťákem zkusili nástrahy a krásu bikejöringu.

V pondělí 8. května 2017 jsme se zúčastnili závodu v individuálních musherských disciplínách „Skotnického SuperSprintu. Závodilo se v disciplínách canicross, scooter a bikejöring. Startovní listina byla naplněna maximálním možným počtem účastníků – což byla rovná stovka.

Trať vedla podél koryta řeky Lubiny. Klikatila se na poměrně širokých březích, kde bylo dost prostoru na předjíždění a prověřila naši absolutní rychlost. Vzhledem k deštivému počasí, které panovalo celý týden před závodem byla nejen super rychlá, ale také technicky velmi náročná. Startovali jsme jako poslední závodníci v kategorii „BkjW“. Tobo zcela natěšen ke startu vypálil závratnou rychlostí, což bylo sice velmi potěšující, ale na rozbahněném terénu jsem měla plné ruce práce a před sebou jsme měli ještě 5 km, což je pro tento typ závodu poměrně dlouhá trať. Po cca 500 metrech se trať pravoúhle stočila vpravo do lesa a hned následovala další zatáčka pro změnu vlevo, kdy jsem úplně neodhadla rychlost a těsně minula řídítkem strom. Pak už následovala parádní super rychlá (přesně jak nám slibovali pořadatelé v propozicích) jízda kolem řeky. Na druhém kilometru jsme předjeli závodnici startující minutu před námi a následoval nájezd na lávku přes řeku. Za plné podpory našeho sportovního ředitele Beňa jsme to nezvládli úplně dle našich představ, což jsem z velké části zavinila já svým nesprávným řazením a přibrzděním psa, ale po mírné kolizi jsme mohli pokračovat dále. Teď nás čekala druhá polovina, o to však náročnější část trati. Při mírné nepozornosti a špatném výběru trasy docházelo k zajetí do bahna cca do čtvrtiny kola, čemuž se nám krásně dařilo vyhnout, ovšem při přejezdu potoka na třetím kilometru jsem urvala brzdové lanko a teď teprve začala ta správná jízda 😃. S mírnou dávkou strachu o sebe, psa, kolo i přihlížející diváky jsem se rozhodla, že to dáme i bez brzd. A dali !!! Výsledný čas stačil na 5. místo s průměrnou rychlostí 20 km/h, což byl pro nás na první závod ve velké konkurenci nejen z ČR moc hezký výsledek.

Díky sportovnímu řediteli za fandění na trati i za povolený „doping“ v cíli !!!

Foto

https://www.zonerama.com/dominikbarton/Album/3017766

https://www.facebook.com/pg/BTWfoto-Barbora-Twardková-1112895605419053/photos/?tab=album&album_id=1543378115704131

Video