17903993_1828266000828043_4861232270293611479_n

Soustředění Štúrovo 7.-15.04.2017

Dan – Část týmu odcestovala na tradiční soustředění do slovenského Štúrova, které leží na maďarský hranicích. Vyrazili jsme v pátek odpoledne a sešli jsme se ve složení Roman Jurečka, Dan Filip, Martin Stančík, Kristián Škoda, nováček a v podstatě i nováček na kole Martin Dluhý a dva příznivci klubu Mirek Ondřejka a Marek Krečmer.

Někteří už měli podstatně najeto a někteří méně, proto i tréninky jsme tak různě kombinovali a každý si jel co potřeboval a nebylo to jen o rovinkách jako bývalo většinou zvykem. Kluci i pěkně v kopcích pojezdili. Část nás byla jen 6 cyklodní a zbytek 8 dní (Roman, Kristián, Martin D.). Já s nezávodními cykloambicemi jsem najel jen 400 km, ale 3 x jsem i vyběhl do Maďarska obhlídnout maďarky (nic moc) :-) Někteří se vraceli nakonec s najetými cca 1100 km.

Po tréninku jsme povětšinou zašli do místních termálů, já byl jen 2x a přesto jsem se stihl nachladit :-) Pak jsme pokračovali na pěnivý mok, většinou ve dvou s Romanem, protože to brali kluci moc vážně :-)

Aby byl report kompletní, tak počasí přálo, na kole jsme ani jednou nezmohli, pár dnů bylo slunečných, jeden den dokonce přes 22°C.

Zde ještě denní souhrny od Marka Krečmera:

Štúrovo den první, dneska jen s kolegou Chocholouškem (Stančas pozn. redakce) 70 km na větru, začátek na vyhlídce.

Štúrovo den druhý. 102 km s průměrem 29,2 km/h. Dnešní seskupení jsme nakonec opustili s panem doktorem (Dan pozn. redakce). Hvězdná pětka ve složení Chocholoušek, Ňuňu (Roman J. pozn. redakce), Míra, Kristián a mládě Martin uháněli směr Komárno. Samozřejmě jsem si musel na 35 km vyzkoušet, zda jsem ještě nezapomněl vyměňovat duši. Vymetl jsem krásnou díru v Železovcích a už to bylo. Jízdu hodnotím kladně, neb jsme při návratu dojížděli posledních 35 km s větrem v zádech.

Štúrovo den třetí. Z mého pohledu nejhorší den. Pan doktor 75 km + 15 běh, po odvysílání Paris Roubaix. Naše skupinka se odpojit a v Bajči a dojela si pro 150 km s průměrem 31 km/h. No a nejzkušenější seskupení Chocholoušek, Ňuňu a Mirinek to vzali přes Komárno celkem 188 km.

Štúrovo den čtvrtý. Po včerejšku nohy z betonu. Dneska jsme se rozdělili na dvě skupiny pan doktor, mlaďas s novou přezdívkou Žačok a já. Druhá grupa Chocholoušek, Ňuňu, Míra a Kristián. Společně jsme zavítali na maďarskou stranu a před městečkem Šahy se rozdělili. Kluci si dali kopcovitý trénink s celkovou délkou 150 km. My si natočili 105 km. Mladická nerozvážnost nejmladšího z nás ho stála dvě duše a jeden proražený ráfek.

Štúrovo den pátý. Dnes byl na programu volnější den. Pan doktor zůstal raději doma a později si šel zaběhat. Ňuňu se vydal bojovat se silným větrem a vyrazil sám na slovenskou stranu. Zbytek naší osádky jel do Maďarska na kopec zvaný Dobogókó. Sice krátký švih, ale o to výživnější. Cestou zpět jsme se byli podívat na maďarskou vyhlídku, kopec číslo dva. No a když už jsme byli v tom kochání se krajinou, tak padl návrh navštívit i vyhlídku na slovenské straně u hotelu Panorama. Celkem tedy 75 km, nastoupáno 1160 m. Děkuji za spolupráci pana Chocholouška a Míry, kteří mě svou solidární jízdou donutili vyjet všechny tři kopečky.

Štúrovo den šestý a sedmý. Včerejší švih byl ve znamení těžších kopců, které mě nakonec přesvědčili oddělit se od skupiny a dokroutit si to zpět sám. Jednoduše řečeno, mi došlo. Pouhých 65 km, ale spokojen s rozhodnutím, že ze mě vrchař nikdy nebude. Pánové si pak naložili krásný okruh kolem Budapeště, který měl něco kolem 80 km. Pan Chocholoušek s Mirinkem si dali dokonce dvojnásobek, tudíž přijeli po těžkých 160km. Ostatní absolvovali jedno kolo, plus nějaké to vyjetí.
Dnešní, pro nás některé, poslední švih mi vyloženě sedl. Jak by řekl Mirinek, odpočatý po včerejšku se mi jelo dobře. Cca po 50 km jsem se před obcí Čata oddělil a jel si na pohodu sám. Za Kamenínem jsem si při kontrole km řekl, že bych si to ještě protáhl přes Gbelce, přes které měli projíždět i kluci. Nakonec se to ukázalo jako správná volba, protože mě to do Štůrova doslova spláchlo. Do Štúrova jsem dorazil po neuvěřitelných 20 minutách. Kdy vám dobře foukne :-) Nakonec natočeno 100 km já, Chocholoušek, Míra, Doktor. Zbytek 136 km. Kluci co zůstali do soboty (Kristián, Ňuňu a Martin), mají v plánu Štúrovo  -Gabčíkovo -Štůrovo, což je cca 210km. Přeji ať se švih vydaří.

« 1 z 2 »