OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SPAC 03 – Okolo Bílovce

Kristián – v neděli 7. května 2017 nás čekala novinka v závodním kalendáři – závod Okolo Bílovce. Kdo to kolem Bílovce trochu zná měl už z propozic jasno, že to nebude nic lehkého. Pro kategorie A+B čtyři okruhy po 27 kilometrech a v každém okruhu 4 kopce, 2 středně dlouhé a nijak zvlášť prudké a 2 krátké, ale zato pěkně strmé. Takže celkem 16 kopců a to je dost :-)

Ráno v Příboře po nočním dešti osychaly cesty, a tak jsme s Radimem Šimečkem vyrazili v rámci rozjetí na kolech. Už ve Studénce jsme toho v houstnoucím dešti trochu litovali, ale co už, nejsme z cukru. V místě startu, ve Slatině, jsme se po přihlášení odměnili kávou a koblihou od pořadatelů, což mě potěšilo stejně jako pozdější skvělé zajištění trati s doprovodnými vozidly i před skupinkami odpadlými z pelotonu.

V 9:30 jsme hromadně odstartovali směr Hlubočec, za modrobílé Pepa, Stančas, Tomáš a já. Podpořit nás přijel ještě Beňo, který nás při průjezdech cílovým stoupáním zásoboval bidony a jako náš sportovní ředitel dohlížel na to, abychom se neflákali.

V průběhu prvního kola se mi ostatní modré šípy ztratily z dohledu, až ve druhém kopci – stoupání do Těškovic, kde jsem se jako začátečník zapomněl na konci balíku a půl kopce to dojížděl na velkou placku, jsem před sebou uviděl Stančase, který s obvyklými nadávkami pomalu couval z vedoucí skupiny. V následujícím sjezdu jsme to zkusili ještě dojet, ve třetím kopci na Tísek jsme pár lidí dojeli, ale do čela už se nám vrátit nepodařilo. Zbytek závodu jsme objeli v asi desetičlenné skupině, já teda jen do poloviny posledního kola, ve kterém jsem dostal hlaďák a odpadl na větru ve sjezdu. Pepa a Tomáš po technických a menších zdravotních problémech závod bohužel nedokončili, Stančas dojel 11. v kategorii B a já 12. v Áčku.

Foto

Výsledky