bohuminska-casovka-17

SPAC 05 – Bohumínská časovka

Martin Dluhý – 14. května, jelikož jsem nevěděl kdy a kde být, tak jsem jel ráno s Beníkem v půl 9 vlakem na Ostravu. Protože to byl můj první závod, tak jsem se Toma ptal na spousty otázek a byl jsem hodně nedočkavý, až dojedeme na místo a budeme závodit, ale v půli cesty jsem se dozvěděl, že budu startovat mezi posledními, tak jsem měl aspoň čas sledovat profesionály (z mého pohledu).

Jak jsme dojeli na místo, tak jsem byl obeznámen s tratí a na co si všechno mám dát pozor, hlavně na mírnou zatáčku vpravo, kde nám minulý rok zabloudil Lukáš Janák a i já jsem měl z toho strach, že si nedám pozor a už bych jel k někomu na návštěvu. Jakmile se spustil závod tak jsme se uklidili do ústraní a já jsem začal sledovat všechny ty lidi kolem, jak se připravují, jakou mají výbavu a byl jsem pomalu v 7. nebi z těch kol co byly okolo mě všude, ale hlavně jsem sledoval naše kluky Stančase s Romanem Jurečkou, protože tihle dva ti se dokážou bavit snad všude a jejich nohy a odhodlání, to předčilo většinu závodníků, a jak došlo na lámaní chleba, tak naši kluci dojeli v parádních časech, které jsme se dozvěděli až v úterý odpoledne a já jsem byl velmi nedočkavý.
Mé pocity z první jízdy byly smíšené, jednak jsem si říkal, že poslední snad neskončím, protože 20 km, které se jely, tak jsem byl zvyklý, já to mám cestu do školy, tak už jsem si představoval jak si vynaložit sílu, ale na druhou stranu jsem si říkal tolik dobrých závodníků kolem mě, to nemám sílu na to je porazit, ale jak jsem vyjel, tak všechno ze mě spadlo a šlapal jsem ze všech sil a jelo se mi dobře, bylo krásně slunečno, u konce jak jsem jel kolem cílové rovinky na poslední otočku, tak jsem si říkal, že ta cílová cesta není moc stavěna na můj dobitý plášť a za poslední zatáčkou mě už pomalu doháněl závodník, který vyrážel o minutu později a to jsem si řekl, že ho nesmím pustit přede mě, ale nohy už byly vyčerpány, tak mě těsně předjel v cílové rovince a já jsem si vybojoval cenu útěchy, defekt na zadním kole, a měl jsem jediné štěstí, že mi ten plášť, na kterém jsem jel, vydržel až do cíle.
Já jsem si vybojoval nakonec 17. místo z 19 v kategorii A. Roman Jurečka 10. místo, Martin Stančík 7. místo a Pepa Dužík 5. místo, všichni v Béčku. Beňo 26. místo a Roman Galatík 10. místo, oba v C. V Déčku Míra Kopřiva 11. místo.

Výsledky

Foto