SPAC 07 – Velká cena Frýdku-Místku – jedna, dvě a tři vteřinky…

Martin Stančík – V neděli 4.6. jsme předvedli naše časovkářské stroje a kombinézy různých barev v jízdě proti chronometru. Sedmým závodem SPAC byla časovka z pod hráze přehrady Morávka na otočku k hostinci a parkovišti U Bebka a zpět. Tudíž 10 km mírně do kopce a 10 km zpátky do cíle nám vydatně pomáhala gravitace. Za naše barvy bojovali: v kat. A – TomaJerry Kořínek s Viktorem Černým, v B – svatá trojice Dužík, Stančík, Jurečka, v C – hlava pomazaná Galík + sportovní ředitel ústavu Beník a u D:(ůchodců) mistr tesař Míra zvaný Kopr. Startovalo se klasicky po kategoriích a tak jsme časy našeho vypuštění na start věděli od sobotního večera. Byl tedy dostatek času na poradu a debatu nad nesmrtelnosti brouka. Samozřejmě jsme také probrali každou záludnost, zatáčku a díru na trati a šlo se na věc. Po dobu mého působení na trase se nic zvláštního nestalo. Jen při průjezdů místní části Úspolka jsem byl fantasticky podporován až fanatickými diváky u trati (bydlí tam totiž spolužák s rodinkou-Juro díííky). No a kilometr před cílem jsem nachytal sportovního ředitele Beňa (startujícího 7 minut přede mnou), jak jede z kopce a NEŠLAPE!!! Skandální odhalení 🙂 Po projetí cílem jsem musel mohutně brzdit, neb bych jinak dojel snad až do Nošovic jaká to byla rychlost. Na cestě zpět k autu jsem popadl své plíce, které se mě od startu snažily marně dohonit a čekal na výsledky. Čekal, čekal, ale nedočkal 🙂 Ty telefonicky sděloval Beňo až pozdní odpoledne. Hovor začal větou: no moc tě nepotěším….abych to nezdržoval: nejlépe za náš oddíl zabojoval profesor-knihovník Pepa Dužíků druhým místem v B., já jsem ve stejné kategorii obsadil 4. místo (o tři vteřiny od bedny, což mě v noci budí ještě dnes) a Roman „Ňuňu“ Jurečka nás krásně pojistil 9. místem. V áčku Tom Kořínek bral letos zatím nejlepší body za 15. místo a Viktor „Black“ taky pěkné 11. místo. V céčku prokázal své časovkářské kvality Galík výborným šestým místem (mimochodem Galík a Ňuník jako jedni z mála při sjezdu z hráze dosáhli maximální rychlosti přes 80km/h) a Beňouch, který ze sjezdu neriskoval dojel 19-tý. V Déčku Míra Kopřiva v podstatě bez tréninku slušné 18-té místo. Z mého pohledu to byla výborná neděle a nejlepší věcí bylo, že jsme se konečně sešli v hojnějším počtu a reprezentovali náš hlouček mladých houslistů vskutku na výbornou 🙂