Tři běžecké bedýnky

SportcentRUN (14.10.2016, Bohumín, 4,9 km) – Nejprve jsem se v pátek vydal do blízkého Bohumína na první ročník rovinatého závodu, který se běžel v místní parku a jeho okolí. Trať byla hodně zatáčková, ale to cca 80 závodníkům, což byla hezká účast na první ročník závodu, nevadilo. Jelikož jsem tři týdny jsem skoro neběhal, tak jsem nevěděl co mě bude čekat. Nakonec jsem to udýchal, uběhal a skončil v kategorii na druhém místě (čas 18:32 min) za vítězným Lukášem Markem z Ostravského SK Černé plíce.

Porubský čtvrtmaraton (28.10.2016, Ostrava, 5 km) – Zúčastnil jsem vloženého závodu na 5 km, no málem nezúčastnil, hned vysvětlím, každopádně na tento závod budu asi navždy vzpomínat :-). Závod se konal v Ostravě na Hlavní třídě, kde se běžely okruhy a pořadatelsky je tento závod hezký zajištěn. V propozicích bylo napsáno, že v 11 h je společný start obou závodů. Start čtvrtmaratonu byl jinde než cíl, a to cca 600 m vzdálen. Přišlo mi divné, že všichni mají jiné barvy čísla než já, tak jsem znejistěl a dvě minuty před startem jsem se byl zeptat pořadatelů jest-li je zde také start závodu na 5 km… prý nikoliv, prý v místě cíle. Myslel jsem, že mě jebne. Tak jsem běžel… diváci si asi myslel, že jsem vedoucí závodník nebo debil, protože se koukali tak zlváštně na mě 🙂 Nevěděl jsem, jest-li mám běžet bomby, ať stihnu start nebo raději volněji a doufat, že stihnu start. Zvolil jsem svižn
ý běh a cca 300 m od místa startu zazněl startovní výstřel, to jsem myslel, že mě jebne podruhé, přemýšlel jsem, jestli to mám vzdát, beznaděj… Ale běžel jsem, v místě startu na mě někdo pokřikl, ať si to zkrátím před otočkou, což mě nakoplo a tak jsem běžel jako Forest, bylo zajímavé předbíhat všechny závodníky, ale zároveň demotivující vídět, že první závodník je cca 150 m přede mnou. První kolo jsem napálil a doběhl na čtvrté místo, v druhém kole jsem se dostal na třetí místo a trošku zvolnil, protože vedoucí závodník byl v nedohlednu mezi ostatními běžci. Druhý nebyl daleko, a tak jsem jej postupně smazával a běžel za ním. Pomohlo mi, že cca 500 m před cílem mě doběhlo čelo hlavního závodu, a tak jsem se s nimi vyvezl a předěhl druhého a tak proběhl také cílem. Oficiální čas 18:29 min byl fajn, když jsem vlastně běžel o 200 m více. Závod vyhrál Radek Křenek v čase 16:50
z Frenštátu p. R., na něj bych neměl, takže to vlastně ani lépe dopadnout nemohlo, takže happy end 😉

Studenécký RUNNER (03.11.2016, Studénka, 4,8 km) – Ve čtvrtek 03.11.2016 jsem se zúčastnil nultého ročníku krosového závodu. Pořadatelé připravili adrenalinový zážitek, protože se běželo místyv pěkném blátičku a hlavně za tmy s čelovkama, podél místních rybníků. Závodu se nezúčastnilo moc závodníků, nicméně i tak to byl výživný závod. Od startu jsme běželi tři, po kiláku jeden odpadl a běželi jsme dva. Bylo vidět, že klučina to tam má naběhané, bo řezal zatáčky jak Sebastian Loeb. Po obrátce začal kolega párkrát nastupovat, myslel jsem, že neuivísm, ale držel jsem se zuby nehty a věřil jsem si na finiš.Před cílem začal souputník zrychlovat a já zapnul turbo a zrychlil ještě více a o pár metrů vyhrál 😉 Posledních 200 m jsme běželi v tempu pod 3:00 min/km. Celý závod byl rychlý a zvládl jsem ho v čase 17:51 min.