2018_Olsovec_grupa

Vítězství Galyho na prvním závodě SPAC v Olšovci

Galy – 22. 4. 2018 – Na horách ještě zbytky sněhu a my se už sešli na startu první závodu Slezského Poháru Amatérských Cyklistů (www.spac-os.cz).

V Olšovci u Hranic na Moravě se odehrál první z 18-ti závodů.

Na tradičním 6-ti kilometrového okruhu, který je náročný především krátkými kopci, které se pro mladší kategorie A+B opakoval 14-krát a pro dříve narozené 11-krát.

Cyklistický klub Continental Frenštát p. R. se v tuto krásnou neděli nastoupil v hojném počtu a pomáhali si, jak jen to šlo. Mezi ženami se na svůj první silniční závod postavila na start Nikola Marková, která se ve větru porvala s tratí i soupeřkami a ve zdraví dosáhla ve skupině cíle. Mezi mladšími muži Martin Stančík a Tomáš Kořínek odolávali tempu jezdců Elite. Já a Roman Jurečka jsme startovali s muži C a juniory. Mladá krev v našem pelotonu se projevil záhy a v druhém kole se mi podařilo poodjet po několika předchozích pokusech s juniorem Michalem Rottrem a oba dva jsme společně kroužili osamoceně. Michal z týmu Duha Lanškroun byl tím motorem, který stále makal naplno, a já ho podpořil pouze v klesavějších pasážích tratě. Holt bez natrénovaných kilometrů jsem trpěl a zatínal zuby, abych se jej udržel. Odměnou nám bylo vítězství mezi Juniory i muži C.

Naše týmové barvy byly rozhodně vidět a přítomné oko sportovního ředitele se zaradovalo. Mezi jezdci Slovenska, Polska a domácí konkurence to byl ostrý začátek sezóny s rychlostním průměrem závodu 40 km/h.

Příští klání nás čeká v Krnově 12. + 13. května při etapovém závodě Slezan Tour.

Výsledky zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1522/Vysledky/Seznam-probehlych-akci/c2132-Detail-akce/ata511-1-FORCE-SPAC-Olsovske-okruhy-2018