19-javorovy

Vrchařský víkend z něžného úhlu

Cena Continentalu a Tour de Javorový, Nikol, 15.-16.6.2019 – V sobotu 15. června proběhl již tradiční závod pořádaný naším klubem, Cena Continentalu,  s cílem na Pustevnách. Trať byla hezky stoupavá a v cíli čekala na závodníky krásná panoramata. Za CK Frenštát se postavili na start: Škoda, Galatík, Stančík, Haltof, Kahánek, Kopřiva a má maličkost.
Závod odstartoval a díky nepříznivým povětrnostním podmínkám jel balík přijatelnou rychlostí, úměrnou mé aktuální fyzické zdatnosti. Když jsme dojeli do Ráztoky, většině soupeřům se splašily nohy akorát mě se ztratily plíce. Avšak po krátkém odloučení jsme se s plícemi opět shledali a na pomoc jsem po cestě nabrala i splašené nohy. Rytmické šlapání do pedálů mě tedy dostalo do vyšších nadmořských výšek, akorát vidina klidného cíle se vytratila, když jsem zaslechla zlobící přehazovačku mé soupeřky! Zdatně se přibližovala a při zahlédnutí jejího předního kola koutkem oka jsem neotálela, sebrala poslední zbytky sil a dala se do závěrečného špurtu. Poté co jsem se otřepala a vzpamatovala následoval osvěžující sjezd zpět do místa prezentace.

Chlapci z Ck se umístili následovně: Škoda – 16. místo, Galatík – 5. místo, Stančík – 5. místo, Haltof – 1. místo, Kahánek – 9. místo, Kopřiva – 14. místo a Marková – 6. místo.

Tour de Javorový

V neděli dopoledne jsme byli opět všichni na značkách a již ve větším počtu účastníků připraveni na Javorový. Naše delegace zahrnovala sestavu ze soboty (Škoda, Galatík, Stančík, Haltof, Kahánek, Kopřiva a opět já) plus Beníček a Jurečka. Start byl v 10h a poté v 5 min. intervalech odstartovali ostatní kategorie. Naše kategorie Ž a E odstartovaly v 10:15h, kdy jsme jeli všichni pohromadě, než mladé chlapce z kategorie E unavil pohled na naše krásná dámská pozadí a vytvořili si vlastní balík s rychlejším tempem, tudíž po výměně jsme měly naopak my možnost sledovat mizející pozadí pánů. Když trať začala stoupat, dvě děvčata se do toho opřela a i přes mou snahu uviset se nohy odmítaly podvolit a daly mně pocítit včerejší Pustevny. Nu což, už nejsem nejmladší, tak si to vyjedu na pohodičku. Stoupání bylo velmi výživné a poslední pasáž byla opravdu na styl „prsa na řidítka a odřený nos k tomu“. Obětaví chlapci z Ck na mě čekali nahoře na hoře a poté jsme se vydali směrem dolů, kdy v hlavě už byla akorát myšlenka na něco dobrého k snědku.

Nedělní delegace dopadla následovně: Škoda – 6. místo, Galatík – 5. místo, Stančík – 7. místo, Haltof – 3. místo, Jurečka – 11. místo, Beníček – 18. místo, Kopřiva – 10. místo, Kahánek – 7. místo a Marková – 4. místo.

galerka Poustevny

galerka Džavorový

výsledky