Závod v Kanadě

Pavel Kotas – 23. až 24. června 2018. Minulý víkend jsem absolvoval závod nezvyklého formátu, který tu ještě nebyl. Název Gravel Blinduro.

Byl uspořádán v nádherném prostředí České Kanady s centrem v Cyklokempu u Starého Města pod Landštejnem.
Podmínkou účasti byl typ kola. Gravel bike nebo cyklokros. Berany nezbytné. Sešlo se přes 160 účastníků rozličného typu. Pohodáři, bikeři, cyklokrosaři, silničáři a další různí frajeři …

Jelo se krajinou po stezkách, lesních cestách, trailech i po silnici. Okruh měřil přes 60km a obsahoval 5 měřených rychlostních zkoušek. Večer následovala jedna se světlem. Druhý den stejný okruh opačným směrem. Organizátoři vedli trasu tak, aby míjela největší zajímavosti v oblasti např. skalní útvary Ďáblova prdel, Ďáblův chléb, bizoní farmu, náměstí ve Slavonicích, Graselovu stezku, zámek v Českém Rudolci, hrad Landštejn či hraniční kámen na Trojmezí.

Celá akce probíhala v nesmírně přátelském duchu, vždyť komunita byla značně rozmanitá. Kdo chtěl vyhrát, usilovně šlapal, jiní si zase užívali pohodu.

Akce byla vyjímečná i tím, že spousta věcí byla zdarma. Nové duše v cíli každé rychlostky, servis Pedalsportu, půjčení několika gravelbiků, občerstvení Nutrend nebo skvělé espresso u Foxu. I počasí ukázalo svou vlídnější tvář – nepršelo.

Já jsem po procvaknutí duše v druhé rychlostní zkoušce a následné časové ztrátě zbytek závodu pojal jako vydatný trénink.
Celkovým vítězem byl cyklokrosař Tomáš Paprstka.

Výsledky