Zmoklé časovky

Galy – Dva víkendy po sobě zahájily letošní sezónu Slezského poháru časovkářským kláním v Žabni, Bohumíně a Morávce. Ještě dnes mám doma louži pod kolem, ze kterého postupně vytíká nahromaděná voda :-O Ale vyplatilo se, výsledky byly uspokojivé a na vrch ještě máme v klubu další mistrovský dres SPACu!
Pěkně popořadě to bylo přesně takhle…
V sobotu 22. 5. 2021 v Žabni startovala Velké cena Žabně, využila známou trať poblíž Staříčské šachty, která se protáhla na 12km díky startu v Žabni. No lilo, občas pršelo, ale i tak se téměř rekordní počet startujících nenechal odradit. Frenštátské barvy se neztratily a kromě promoknutí na kost jsme si odnesli a nějaký ten cenný kov ? Úplně nejrychlejší toho dne byl svitavský Zdena Drábek coby aktuální amatérský mistr republiky. Sám náš sportovní ředitel Beňo absolvoval trať a jako pár hrdinů dne přijeli i odjeli na akci na kole takže schnou dodnes 😀 Další udatný v našich barvách byl Alešek Haltof, který vybojoval 9. místo v nejlépe obsazené kategorii B. Mistr Pepa Dužík zajel ještě lépe a bylo z toho páté místo v B kategorii. Nejvíce se dařilo Galymu, který nás zastupuje v kategorii A, ve které byl rychlejší pouze o generaci mladší Ondřej Fierla. Zbytek z našich se šetřil na neděli a nelze jim to vzhledem k počasí vyčítat ? celkové výsledky jsou zde.
Neděle 23. 5. 2021 byla dnem setkání v Bohumíně, kde bylo tedy počasí bez deště, ale o to více foukalo. Na start se postavilo ještě více dospělých a mládeže. Velmi příjemná trať v délce 21,5 km se stala kořistí známého Ondřeje Fierly, který startoval minutu za mnou a nějak se mu podařilo mne dojet což naznačuje cosi o našem časovém rozdílu v cíli… Nutno podotknout, že tím jak mě předjel jsem se opravdu namíchl a hodlal jsem jej dojet a předjet na oplátku. Bohužel blížící se cílová meta mi zhatily plány, ale skoro se mi to podařilo… Ale hlavně mě namíchla auta, která mě před obrátkou předjela a začala brzdit, takže jsem byl nucen čekat až odjedou za obrátku. Každopádně jak trať tak i počasí mě potěšily a výsledek se ve finále podobal tomu sobotnímu. V kategorii A druhé místo. Kolega Dužík taktéž zopakoval 5. flek ze soboty v Béčku. Za ním se seřadili další borci a to Aleš na šestém a Martin Stančík na sedmém místě. No být to týmová časovka tak jsou silný tým.. ? V neděli startoval i Tomáš Haltof a nevedl si zle, když dojel v silné konkurenci 16. v Áčku. Beňo jako director sportif šel příkladem a přijel na start po vlastní ose a obsadil 18. místo mezi Céčkaři. Naši modrobílou skvadru doplnila Niky mezi ženami 16. místem. Kompletní výsledky jsou zde.
V neděli 30. 5. 2021 počasí zase drželo všechny zalezlé jak myši když pršelo a bylo chladno. Údolí Morávky a přehrady Morávka je tradiční a oblíbenou zastávkou, která letos dostala punc mistrovské časovky naší ligy SPAC. Všichni jsme museli obdivovat výkony juniorů, kteří porazil v absolutním pohledu všechny. Marek Majdanics z ACK Stará Ves dokázal i s juniorskými převody jet nejrychleji. I další Junioři z Mapei Kaňkovský a Epic Dohňany klubů zajeli fantastické časy. Snad se s kluky potkáme i na přes rok mezi muži ? Nejvíce zástupců měl náš klub v kategorii B a Aleš Haltof jen těsně nedosáhl svým časem v cíli na stupně vítězů když skončil čtvrtý. Stejně těsně za ním byl klasifikován Pepa Dužík, na osmém místě Martin Stančík, Kristián Škoda doplnil svým 16. místem skvěle obsazenou kategorii. V kategorii A byl opět na druhém místě Roman Galatík. Jelikož byla časovka určena jako mistrovská a jelikož Ondřej Fierla nemá naši SPAC licenci, tak mi bylo umožněno vystoupat na 1. místo a převzít mistrovský dres SPAC ? Výsledky časovky jsou zde.