O Cenu Continentalu v novém rekordu

Na start letošního závodu se postavilo celkem 101 závodníků, kteří chtěli poměřit síly na námi pořádaném závodě O Cenu Continentalu. Tento 9. ročník měl tradiční start na frenštátském náměstí s cílem na Pustevnách a konal se 16.06.2018. Vloni byla dokončena rekonstrukce nové vozovky na knížecí cestě, avšak počasí výkonům přálo až letos, a tak se daly očekávat kvalitní výkony, čemuž jistě pomohla i vypsaná finanční prémie za překonání rekordu trati.

Ve skvělém finiši vyhrál Jiří Slavík z FORCE KCK Zlín, když své vítězství vybojoval až téměř na cílové čáře, a to ztrácel pár set metrů před cílem již skoro 50 m, jenže využil nezkušenosti druhého v pořadí Petra Blaťáka z Cyklosportu Hranice a ukázal svou vůli v závěrečných metrech, čímž také překonal traťový rekord Josefa Černého, který mimochodem po letošní sezóně přestupuje do World Tour. Nový traťový rekord má hodnotu 28:23 min (průměrná rychlost 23,9 km/h). Více o strhujícím závodě si můžete počíst v odkazu na blog níže.

Z našich závodníků umístění na „bedně“ vybojoval Roman Galatík, který v kat. C skončil na 3. místě.

Poděkování patří našim podporovatelům, a to městu Frenštát p. R., společnosti Continental a obci Lichnov. Bez jejich pomoci by tento závod neexistoval.