Dan se zúčastnil dvou silničních závodů (Běh osvobození Ostravy, Deza Desítka)

Dan – Bo jsem měl chvíli čas, tak jsem konečně napsal krátký report ze dvou závodů, sice už není aktuální, ale lepší pozdě než vůbec no ni? ?

V rámci přípravy na půlmaraton v Olomouci jsem si chtěl zkusit taky nějaký delší závod. No zase tak dlouhý nebyl, z avizovaných 15 km to bylo nakonec 14 km, nicméně pro mě jako „nevytrvalace“ sportovce (jinak mám výdrž ve všem ?) to byla štreka, protože tak dluhý závod jsem nikdy neabsolvoval. Zkrátím to. Jednalo se o závod Běh osvobození Ostravy, který se konal dne 08.05.2017 Start byl u památníku v Hrabyni a cíl u baseballového stadionu v Ostravě-Porubě. Organizátoři mají zajímavě vymyšlenou logistiku, kdy Vás z místa cíle dovezou autobusem na start (my však na start jeli autem) a pak Vám věci busem odvezou zpět do cíle (skutečně věci dorazily). První 4 kilometry byly z kopce dolů, další dva pak do kopce, tam mi čelní skupinka utekla. Celkově byl závod docela zvlněný, ale trénink o to výživnější a účelnější, aspoň se obouchaly nohy a potrénovala síla. Nakonec jsem doběhl na 7. místě, v kategorii 4. Celkově se závodu zúčastnilo 89 běžců.

Výsledky    Foto

Druhým závodem, který už jsem jednou absolvoval byl Deza Desítka okolo Komína, který je zařazen do série Agrofert Run a běžel se dne 20.05.2017 ve Valašském Meziříčí. Překročil jsem tedy hranice kraje s vidinou zlepšení si osobáku na 10 km. Podmínky byly téměř optimální, nějakých 15° C, lehce sice sprchlo, ale o to se lépe dýchalo (kolem komína). Zase jsem trošku přepálil start, ale pak jsem kupodivu tempo držel. Vzhledem k velké konkurenci, která na tomto závodě každým rokem roste, a to z důvodu zájmu o tento závod, kde jsou zajímavé prize money, nízké startovné, perfektní servis, doprovodný program, trať a vše okolo, jsem doběhl na celkovém 34. místě. Nicméně spokojenost, protože jsem si skutečně zaběhl osobák a k tomu s časem 38:00 min, což je o minutu a půl zlepšení.

Nyní vzhlížím k půlmaratonu v Olomouci (24.06.2017), bude to premiéra na takové distanci. Jsem v očekávání jak provorodička… Závod je zařazen do série RunCzech a na startu bude 6.000 běžců, o to více to bude peklo. Poběží tam také plno černochů a s Čerty nejsou žerty… Sledujte živě v sobotu v 19:00 h na ČT sport, třeba se tam mihnu ?.