IMG_6242

Dan se zúčastnil dvou silničních závodů (Běh osvobození Ostravy, Deza Desítka)

Dan – Bo jsem měl chvíli čas, tak jsem konečně napsal krátký report ze dvou závodů, sice už není aktuální, ale lepší pozdě než vůbec no ni? 😊

V rámci přípravy na půlmaraton v Olomouci jsem si chtěl zkusit taky nějaký delší závod. No zase tak dlouhý nebyl, z avizovaných 15 km to bylo nakonec 14 km, nicméně pro mě jako „nevytrvalace“ sportovce (jinak mám výdrž ve všem 😊) to byla štreka, protože tak dluhý závod jsem nikdy neabsolvoval. Zkrátím to. Jednalo se o závod Běh osvobození Ostravy, který se konal dne 08.05.2017 Start byl u památníku v Hrabyni a cíl u baseballového stadionu v Ostravě-Porubě. Organizátoři mají zajímavě vymyšlenou logistiku, kdy Vás z místa cíle dovezou autobusem na start (my však na start jeli autem) a pak Vám věci busem odvezou zpět do cíle (skutečně věci dorazily). První 4 kilometry byly z kopce dolů, další dva pak do kopce, tam mi čelní skupinka utekla. Celkově byl závod docela zvlněný, ale trénink o to výživnější a účelnější, aspoň se obouchaly nohy a potrénovala síla. Nakonec jsem doběhl na 7. místě, v kategorii 4. Celkově se závodu zúčastnilo 89 běžců.

Výsledky    Foto

Druhým závodem, který už jsem jednou absolvoval byl Deza Desítka okolo Komína, který je zařazen do série Agrofert Run a běžel se dne 20.05.2017 ve Valašském Meziříčí. Překročil jsem tedy hranice kraje s vidinou zlepšení si osobáku na 10 km. Podmínky byly téměř optimální, nějakých 15° C, lehce sice sprchlo, ale o to se lépe dýchalo (kolem komína). Zase jsem trošku přepálil start, ale pak jsem kupodivu tempo držel. Vzhledem k velké konkurenci, která na tomto závodě každým rokem roste, a to z důvodu zájmu o tento závod, kde jsou zajímavé prize money, nízké startovné, perfektní servis, doprovodný program, trať a vše okolo, jsem doběhl na celkovém 34. místě. Nicméně spokojenost, protože jsem si skutečně zaběhl osobák a k tomu s časem 38:00 min, což je o minutu a půl zlepšení.

Výsledky    Foto

Nyní vzhlížím k půlmaratonu v Olomouci (24.06.2017), bude to premiéra na takové distanci. Jsem v očekávání jak provorodička… Závod je zařazen do série RunCzech a na startu bude 6.000 běžců, o to více to bude peklo. Poběží tam také plno černochů a s Čerty nejsou žerty… Sledujte živě v sobotu v 19:00 h na ČT sport, třeba se tam mihnu 😉.