O cenu Verge 2021

Tomáš Haltof – V sobotu 18. 6. 2021 se konal naším klubem pořádaný závod do vrchu na Pustevny, kde hlavním direktorem byl Stančas. V kategorii A za nás startoval Galy a já, v kategorii B reprezentoval Aleš, Kristián a pan učitel Dužík. Ostatní členové týmu poctivě pomáhali, aby byl průběh závodu bezproblémový.
Startovalo se klasicky na náměstí ve Frenštátu za horkého dopoledne, kde už v 10 hodin se rtuť teploměru pohybovala kolem 30 stupňů. Čekala nás trasa o celkové délce 11,3 km s převýšením téměř 600 metrů. Na trati byla jedna sprintérská prémie, na kterou si brousil zuby Pepa Dužík, ale byl těsně poražen Michalem Hradilem. Nevadí, příště bude prémie jeho! Poté se pokračovalo přes Trojanovice až pod úpatí kopce. Na začátku se jelo poměrně pohodově, na čele pelotonu se pohybovali Galy s Alešem a Pepou. Peloton se natáhl, až když se blížil ke zmiňované prémii a některé slabší kusy, včetně mě, začaly postupně odpadávat. Můj průměrný výkon se do té doby pohyboval okolo 350W. Pod kopec jsem přijel společně s Pepou, který se mi záhy vzdálil, a ještě s pár závodníky. Následovalo finální stoupání po Knížecí na Pustevny dlouhé 5,3 km s převýšením 399 m a průměrným sklonem 7,9%. Kopec jsem absolvoval už s mnohem nižším výkonem, přesněji 284w, průměrný tep se zastavil na hodnotě 182 s maximem 187.
Letos nemám moc natrénováno, takže to bylo moje maximum. Jen pro srovnání, Aleš absolvoval finální stoupání s normalizovaným výkonem 377 W a průměrnými tepy 187. Tyto hodnoty mu vynesly paradní druhé místo v kategorii B a první letošní bednu. Galy si letos vyjel pro čtvrtý flek v kategorii A a můj výkon stačil pouze na 10 místo. V kategorii B se Kristián s Pepou umístili na třináctém, respektive čtrnáctém místě.
Příští víkend v sobotu startuje další horská prověrka v podobě Beskydského maratonu, kde bude výjezd na Pustevny součásti trati.

Foto (Raškovi)

Foto (Jan Bubeník)

Výsledky