11. etapa LC 2024 – Visalaje

Honza, sobota 20. 1. 2024 – Ráno před LC Visalaje to vypadalo na pěknou kosu, ale přesto jsme po příjezdu viděli pár borců v krátkém oblečení, klobouk dolů, byla mi zima i za ně 🙂

Dali jsme jen krátký rozklus, bo jsme přijeli později než jindy, a už je tu start! Visalaje jsou specifické začátkem, který je nahoru dolů, čili pořád musíš běžet, jestli se chceš trochu držet ostatních.

Oproti minulému týdnu byly nohy trochu čerstvější, tak jsem si říkal, že i běhavé úseky musím drtit, aby mě ostatní nesbíhali jako minulý týden, kdy betonové nohy odmítaly běžet.

Bylo to opět těžké, není to moje parketa a proto jsem to v sebězích pouštěl co to dá, ať něco naženu před dalším kopečkem 🙂 Nějak jsem to přežil a to už se terén začal zvedat a já cítil, že teď to pojede.

Opřel jsem se do toho, sem tam popoběhl a hůlkami si co nejvíce pomáhal, jen lítaly sem a tam 🙂 Ve stínu bylo akorát, ale jak jsem vyšel na slunce, tak jsem se začal přehřívat a proto jsem sundal čepici i nákrčník. Hned mi bylo lépe.

V nohách jsem cítil sílu a tak jsem hnal a dařilo se mi v kopci předbíhat a pak v běhavých úsecích pozici udržet. Před poslední sjezdovkou jsem zarval, předběhl ještě dva a na ní ještě jednoho borce, který už měl evidentně dost. Poslední zatáčka a objevuje se mohyla, ještě vydám poslední síly a padnu na Vlaďku 😀 Spokojený v předklonu zkouším vydechnout plíce a jsem rád, že to mám zas za sebou a na týden je pokoj 🙂 Po chvíli přibíhá má žena, hezky se zlepšuje a proto nešetřím chválou.

Etapu ovládl Mára Causidis, který zaběhl trať za 39:44 a jako první závodník historie dokázal stlačit cílový čas o 16 vteřin pod magickou hranici 40 minut, klobouček až na zem, je to šílenec! V ženách brala první místo Eliška Kaniová, která trať zdolala za 51:29.

Náš tým se umístil na 5. místě. Doběhli jsme následovně: 22. Jiří Kvita, 27. Vít Hasal, 30. Tomáš Klášterka, 32. Jaroslav Glogar, 44. Martin Pivoňka, 47. Alois Melnar, 78. David Lauterbach, 101. Kristián Škoda, 127. Ondřej Černoch, 144. Jan Knotek.

Dámský tým vybojoval druhé místo a děvčata doběhla takto: 83. Zuzana Hyvnarová, 99. Marta Juríčková, 123. Daniela Valová, 150. Lucie Sobková, 154. Nikola Knotek, 203. Emma Lauterbachová, 203. Jana Lauterbachová.

Video (Jirka)

Výsledky