10. etapa LC 2024 – Mazák (skoro kolem hráze)

Michal, neděle 14. 1. 2024 – Po minulotýdenní upršené královské etapě čekala téměř dvě stě běžců další náročná etapa z Mazáku po žluté skoro kolem hráze. Počasí bylo zimní, mlha, ale teploty odpovídaly lednu. Hodně účastníků si pamatuje loňskou etapu, kde to bylo trochu „o život“ (Jirkovo video z loňska). Nabírám klasicky Martu a Kristiána v Příboře a v pohodě s rezervou dojedeme k pivovárku. Rozcvičíme se, u Hudyho si koupím rukavice (staré mi spadly doma do krbu a nebylo možné je zachránit) s vírou, že mi neumrznou ruce (samozřejmě umrzly 🙂 ). Pocitově jsem se cítil dobře, hodinky dokonce ukazovaly snad životní číslo 97 – připravenost tréninku, takže jsem si říkal, že by to dnes mohlo být na 70-80. místě. Na startu pokecám se zbytkem týmu, všichni vysmátí, natěšení na závod 🙂

Start k Orlu jsem chtěl využít v dobré startovní pozici a nechat se předbíhat, ale asi po 2 minutách tělo přeplo. Bylo mi špatně, zpomalil jsem a v podstatě mě předbíhaly úplné davy. Pokračovalo to dál, tak jediný důvod, proč jsem neotočil, byl, že musím spolucestující odvézt domů. Celou trasu to byl turistický pochod až na závěrečnou rovinku, kde jsem se nějak hecnul a Tomáše (Tomáš Smreček) jsem přespurtoval. Marťa to v cíli okomentovala: „Michale, co jsi dělal celou etapu, když jsem na konci dokázal tohle?!“

Celkově vyhrál Marek Causidis, v ženské kategorii Eliška Kaniová, v týmech klasicky Vinotéka u Karla Frenštát p. R.

Náš tým se umístil na 6. místě. V ženské kategorii vyhrály Kilpi LC Ladies před naším ženským týmem.

Chtěl bych vyzdvihnout skvělé výsledky našich členů. Většina z nich překonala své osobní rekordy na trase. Lojza a Martin dosáhli absolutně nejlepších výsledků v umístění ze všech dosavadních LC etap!!!

Jiří Kvita 13. místo (PB), Jarda Glogar 24. místo, Tomáš Klášterka 29. místo, Kristián Škoda 36. místo (PB), Lojza Melnar 37. místo (PB), Martin Pivoňka 39. místo (PB), David Lauterbach 64. místo, já 113. místo, Jan Knotek 139. místo a Ondřej Černoch 184. místo.

Zuzana Hyvnarová obsadila 73. místo (PB), Marta Juríčková 86. místo (PB), Daniela Valová 107. místo (PB), Nikola Knotek 141. místo a Lucie Sobková 142. místo (PB).

Příští týden nás čeká víc běhavá etapa z Visalají.

Foto (František Raška)

Video (Jirka)

Výsledky