6. a 7. etapa LC 2024 – Zlatník (sjezdovka) a Krásná

Nikol – V neděli 17. 12. 2023 nás čekala novinka letošního ročníku Lysacupu v podobě dvou etap v jeden den. První etapa startovala klasicky v deset hodin ze Zlatníku a druhá etapa startovala v jednu hodinu odpoledne z obce Krásná. Já se ujmu popisu první etapy a moje drahá polovička si vezme druhou část.

Zlatník (sjezdovka)
Po dvou dnech zdravotní indispozice jsem v této etapě neměla velké očekávání. Na startu jsem byla docela unavená a říkala si, že první etapu nějak zvládnu a na tu druhou snad ještě zůstane trochu sil. Po příchodu na start se vítáme se známými tvářemi a čekáme, kdy nás vypustí. Tři, dva, jedna teď! Balík se dává do pohybu a krátký úsek po asfaltu střídá lyžařská sjezdovka. Někteří nadšenci se derou dopředu a předbíhají hlava nehlava. Sjezdovku vyjdu, a jakmile se trasa změní v mírné stoupání, přecházím do lehkého ťapkání. Běží se mi docela dobře, ale musím se krotit, ať mi zůstanou ještě nějaké síly. Průběžně kontroluji hodinky a zjišťuji, že mám větší část trasy za sebou. V kombinaci s krásným inverzním počasím je to skvělá zpráva! Ale aby to nebylo tak jednoduché, ještě se musím poprat s posledním úsekem v podobě sjezdovky. Začínám vyhlížet Honzu, kdy mi přiběhne naproti, ale nevidím ho. Přecházím do chůze a šmatlám vzhůru. Kousek pod vrcholem už vidím svou psychickou podporu a zanedlouho slyším i hecování od Marty (něco ve stylu: „přestaň se flákat a makej…“) Pro radost obecenstva běžím dál a toužebně vyhlížím Vlaďku 2.0. Píp. Konec první etapy. Zaplujeme do chaty a spolu s týmem se snažíme připravit na druhou část dnešního dne. A protože jsem ve druhé etapě zhasla jako svíčka, přenechám popis svému protějšku.

Výsledky: Naši chlapci se v týmech umístili na 5. místě. Jednotlivé umístění vypadlo takto: 21. Vít Hasal, 23. Tomáš Klášterka, 36. Jaroslav Glogar, 50. Kristián Škoda, 51. Vojtěch Glogar, 55. David Lauterbach, 100. Alois Melnar, 150. Ondřej Černoch, 159. Jan Knotek.

A náš ženský tým si v této etapě vybojoval 2. místo. Děvčata se umístila následovně: 77. Zuzana Hyvnarová, 96. Veronika Hanko, 104. Daniela Valová, 116. Marta Juríčková, 131. Veronika Kusá, 190. Nikola Knotek, 195. Lucie Sobková, 217. Emma Lauterbachová, 217. Jana Lauterbachová.


Krásná
Honza – Navazuji na svou drahou polovičku a to popisem druhé nedělní etapy, kdy se ve 13:00 vybíhalo z Krásné. Po první etapě jsme se lehce zregenerovali v chatě Maraton u Birellu a pomalým seběhem jsme se přesunuli do Krásné pár minut před startem. Při něm jsem dostal trochu hlaďák a hlavou mi probleskla myšlenka na to, že jsem vlastně od snídaně nic nejedl a jsem zvědav z čeho budu brát 🙂 Tak jsem cestou dolů aspoň rozkousal téměř celou ruličku hroznového cukru a dal si kapsičku Hello přesnídávky. Nohy byly celkem ztuhlé, ale kdo by to řešil.

Se známými jsme ještě prohodili pár povzbudivých slov a vtípků a už je tu start! Začátek je mírné stoupání, které se musí běžet, pokud nechceš skončit úplně vzadu, no tak běžím 🙂 Naštěstí po pár stovkách metrů se stáčíme vlevo do prudkého svahu a to už mi vyhovuje více, hůlky lítají v pravidelném rytmu, rukama se snažím ulehčit unaveným nohám. V průběhu celé etapy se odehrávají každou chvíli minisouboje, kdy se s někým párkrát vzájemně předbíháte, někomu utečete a někdo uteče Vám, každý to asi zná 🙂 Slyším jen hluboké dýchání, své i ostatních a snažím se makat co to jde.

Na to, jak jsem myslel, že po první etapě budu unavený, trasa ubíhá rychle a blížím se k Lysence. Jakmile to sklon terénu trochu dovolí, snažím se běžet i když nohy jsou jak beton. V posledním stoupání v serpentinách ještě pár lidí předběhnu a makám co to jde, ať už mě nestáhnou 🙂 V posledním zlomu před závěrečnou skoro rovinkou předbíhám ještě jednoho borce, co vypadá, že už má dost a po chvíli slyším jak jej někdo povzbuzuje, mrknu vzad a vidím, jak se blíží! Tak to teda ne! Nevím jak jsem ještě vydoloval síly ke sprintu, ale podařilo se mi útok odrazit a u Vlaďky jsem pípnul a skoro uhynul! 😀 Byť jsem měl trochu obavy ze dvou závodů v jednom dni, nakonec jsem si oba náramně užil s dobrým pocitem, že jsem opět pro sebe něco udělal 🙂 Díky všem!

Výsledky: CK Frenštát p.R. v týmech 6. místo. 18. Tomáš Klášterka, 23. Jaroslav Glogar, 35. Vít Hasal, 42. Vojtěch Glogar, 48. Kristián Škoda, 49. David Lauterbach, 72. Alois Melnar, 117. Ondřej Černoch, 128. Jan Knotek.

CK Frenštát Wonder Women v týmech 2. místo. 65. Zuzana Hyvnarová, 83. Marta Juríčková, 118. Veronika Hanko, 145. Lucie Sobková, 147. Nikola Knotek, 165. Emma Lauterbachová, 165. Jana Lauterbachová.

Foto Zlatník (Vladimír Slovák)

Foto Zlatník (Raškovi)

Foto Zlatník (rbe_photo)

Foto Krásná (Raškovi)

Výsledky (Zlatník)

Výsledky (Krásná)

Celkové výsledky Předvánočního pohárku