kampus-19

Běh okolo Campusu a Kateřinický trail

Kristián, čtvrtek 10. 10. a neděle 13. 10. 2019 – Bakterie a viry jsem po několika odvetných soubojích konečně porazil, a tak jsem ve čtvrtek po práci vyrazil na opačný konec Brna na poslední závod zařazený do seriálu Brněnských běhů – Běh okolo Campusu (5,6 km). Chtěl jsem se hlavně seznámit s tratí pro případné další účasti a taky se rozběhat před nedělními Kateřinicemi. Na přihlášení, převlečení a rozběhání mi vzhledem k podcenění aktuální dopravní situace muselo stačit 11 minut. Trochu jsem se rozběhal na asfaltu v blízkosti startu, seznámení se zbytkem trati jsem nechal na samotný závod.
Start. Asfaltový úvod přeskočím, další část v terénu super, občas trochu blátíčko a hravé vlnky, pak pro mě ubíjející úsek po asfaltové cyklostezce kolem Svratky a bedna mi mizí z dohledu. Následuje orientační běh terénem a jen díky fair play závodníků za mnou (díky!) lehce zmaten nenabíhám do dalšího kola a volím správnou cestu do cíle. Po několika zaváháních na křižovatkách nakonec není ztráta až tak tragická a dobíhám na 5. místě v čase 24:05, vítěz Lukáš Soural to zvládl za 21:32.

V pátek dávám prostor superkompenzaci, v sobotu ladím nejen cyklistickou formu s předsedou klubu, čerstvým ženáčem, a v neděli po poledni už jsem v plné síle v Kateřinicích na necelých 6 km dlouhém Kateřinickém trailu. Po startu si hlídám čelo závodu, několika sprinterům nechávám pár metrů náskoku a asi po kilometru se dostávám do čela. To rozhodně není mým záměrem, a tak jsem rád, když mě předbíhá Lukáš Reček, který, jak se později dozvídám, běží 12 km dlouhou trať. Asi v polovině okruhu mě předbíhá i mladý talent Lukáš Kvak a já se snažím udržet oba na dohled. To se mi daří, v závěru ještě předbíhám Lukáše Rečka, který nemá důvod sprintovat a pokračuje do druhého kola, zatímco já dobíhám na 2. místě na krátké trati v čase 23:46, 25 sekund za vítězem.

Kamarádka Martina obsadila se ztrátou dvou sekund 4. místo v kategorii, spolu se mnou v týmu rovněž 4. místo se ztrátou 15 sekund a vše završila výhrou živé husy v tombole, když se daří, tak se daří :-)

Kateřinický trail je velmi pěkný závod, který se kvalitou pořadatelského zajištění vyrovná mnohem větším závodů a přitom si zachovává příjemnou přátelskou atmosféru, doporučuji!

Výsledky Campus

Foto Campus

Foto a výsledky Kateřinice