Okolo Hukvald 2019

Nikol, neděle 6. 10. 2019 – Po sobotním závodě do Vrchu Pusteven jsme se v neděli přesunuli na nedaleké Hukvaldy, kde se konal již 24. ročník závodu Okolo Hukvald pořádaný naším klubem.
Vzhledem ke klimatickým podmínkám byla letošní účast nižší než loni, kdy panovalo krásně slunné a hřejivé počasí. Ovšem ani teplota v blízkosti nuly neodradila otrlé závodníky a závodnice.
Starty probíhaly s minutovým intervalem pod vedením pana Poláčika. Naše něžná kategorie byla zastoupena v hojném počtu (rozuměj 4 účastnice). Po startu jsem vyrazila v ústrety okruhu, ale hned v prvním stoupání mě nohy daly pocítit včerejší Pustevny. Nohy nenohy, jela jsem dál s hezkým pocitem, že jedu poslední závod tohoto roku na mém oblíbeném okruhu.
V cíli mě oslovil Radim Šimeček z týmu Midar s nabídkou, jestli nechci jet ještě kategorii párečky… Nemusel mě přemlouvat dlouho. Při pomyšlení, že budu mrznout než dojedou ostatní, se raději znovu projedu, že ano.
Objeli jsme znovu okruh pohodovým tempem (ve výsledku s lepším časem, než jsem měla předtím…) a společně ruku v ruce dojeli do cíle na druhém místě.
Před vyhlášením jsme se ještě zasytili výbornou klobáskou a zahřáli se čajem s rumem od pana Galatíka.
Nakonec jsem se umístila na třetím místě a na svou „sokyni“ (Marcela Pargáčová) ze soboty jsem opět vzhlížela z nižšího stupínku. Náš Filipíno zvítězil opět bezkonkurenčně v kategorii juniorů a Galy zvítězil v kategorii muži.
Tímto jsme tedy ,,naposled“ šlápli do pedálů a pohodově jsme zakončili letošní závodní sezónu.

Foto