prachem-sc-19

Prachem svatební cesty 2019

aneb, jak si kluci zapíchali…

Nikola, neděle 14. 4. 2019. Závodní sezóna začala letos poněkud dříve než v minulých letech. Úvodním závodem se stal závod v Kostelanech u Kroměříže s krásným názvem Prachem svatební cesty. I když během závodu jsem původní název změnila na Bahnem svatební cesty.
Za CK Frenštát nastoupil na start již závody protřelý Roman Ňuňu Jurečka, má maličkost zahajující svou druhou cyklistickou sezónu a závěrem naše nová mladá ambiciózní posila Filip Kahánek.
Závod zahrnoval zaváděcí okruh, který byl rovněž cílovým (15 km) a poté okruh Svatební cesta (9 km). Počet okruhů se odvíjel dle kategorií.
Start pro Filipa a mě byl v 10h. Počasí nám přálo, a tak jsme měli krásnou zimu s lehkým větříkem a o trochu silnějším deštíkem. Po startu jsem se přesvědčila, že na mokré silnici je můj Gigolo spíše plavcem než kolem. Naštěstí počasí odvolalo déšť a silnice začala pomalu schnout.
V prvním zaváděcím kole po cca 15 min vidím u krajnice Filipa. Defekt. Pokračuji tedy dál po zaváděcím okruhu a napojím se na Svatební cestu. Při prvním pohledu na vjezd do lesa jsem krapet v šoku… A v této chvíli se ze silničky horák stal… Mé modré boty chytly hnědou barvu od bahýnka a o zbytku odění netřeba hovořiti. Ovšem i přes hodně rozblácenou trať se mi okruh tuze líbí (což nemůže říct přehazovačka, která pod náporem bahna odmítala pracovat…). Okruh jedu dvakrát a poté závod završím cílovým okruhem. V cíli jsem příjemně překvapená z druhého místa v kategorii.
Ve 13 h nastupuje na start Ňuňu. Po startu krapet zaostává a jeho pohled směřuje dolů. Na kopci zastaví a něco opravuje. Po chvíli nasedne na kolo a jede dál. Po průjezdu cílovým prostorem cosi zařve (pro tento článek nepublikovatelnou věc na svou osobu) a my se dozvídáme, že nedotáhl zadní kolo. Po prvním zaváděcím okruhu se přidává k balíku i Filip, který po domluvě s pořadateli závod dokončí s jinou kategorií.
Po přesunu k lesíku vyhlížíme modré dresy. A hle! Jeden se objeví na cestě. Akorát v protisměru a v chůzi vedle své bílé Jawy. Ňuňu píchal v lese. Ovšem s úsměvem nese svůj lesní nešvar a připojí se k povzbuzování Filipa, který si nakonec vyjede třetí místo v kategorii.
Úvod sezóny to byl inu pěkný, chlapci si ho užili se vším všudy a nezbývá, než se fyzicky a především psychicky připravit na Olšovecké okruhy.