20-mistrovska-casovka

SPAC – Mistrovská časovka 2020

Nikol – V sobotu 5. 9. 2020 se chlapci a děvče modrobílého týmu z Frenštátu zúčastnili mistrovské časovky v rámci Slezského poháru amatérských cyklistů. Z původního etapového závodu (v rámci kterého se konala i mistrovská časovka) se letos neuskutečnily dvě etapy. Výjimečně to nebylo kvůli nařízeným omezením, se kterými letošní nejen cyklistické závody bojují, ale kvůli opravě komunikace v Metylovicích, kde vede trasa etap.
Plná radosti, že alespoň nějaký závod opět proběhne, jsem ráno sedla na svého krásně bílo-černého Figola a vydala se v rámci rozjetí do nedalekých Palkovic na prezentaci. Zde se již začali scházet závodníci a závodnice a po krátkých rozhovorech s lidmi, které jsem dlouho neviděla, jsem se vydala spolu s Marci Pargačovou a jejím týmovým kolegou na start časovky, jenž byl vzdálen cca 5 km.
Čas mého startu byl v 10:09 h, kdy dle rosniček měl foukat mírnější větříček… Ovšem větřík nečetl asi předpověď a pofukoval krapet víc. První část trati byla proti větru, ale zpět alespoň foukal do zad a trochu pomáhal do záludných vlnek trati. Trať se jela dvakrát, aby se naplnila kilometráž závodu, která činila dvacet čtyři kilometrů.
V silné konkurenci mistrovské časovky se mi podařilo vyjet si šesté místo v kategorii ženy A, jelikož se závodu opět zúčastnily „vetřelkyně“ bez licence SPAC, které nám daly pěkně na prdel… :-) Po mém příjezdu do cíle se chystali na trať mí týmoví kolegové, kterým větříček začal foukat z boku. Jelikož to jsou kluci šikovní, nakonec si Alešek vyjel třetí místo v kategorii B a panko Galatík se umístil na druhém místě v kategorii A.
Po příjezdu zpět na místo prezentace nás čekalo občerstvení ve formě výborného masíčka s rýží, omáčkou a hezky chlazenou fofolou. Rozloučila jsem se se všemi známými a s plným břichem jsem se vydala zpět v ústrety Frenštátu.
V podvečer jsem usoudila, že by bylo škoda vynechat odpolední etapu, která v předchozích letech po časovce následovala, a tak jsem si ještě udělala výlet na nedaleké Hukvaldy doplnit vitamín B (rozuměj Svijany kvasničák) a tímto jsem si „částečně“ splnila i neuskutečněnou odpolední etapu… :-)

Za tým CK Frenštát se účastnili: Stančas (7. místo v kat. B), Beňo (17. místo v kat. C), Filipíno (4. místo v kat. A), Galy (2. místo v kat. A), Alešek (3. místo v kat. B) a moje maličkost (6. místo v kat. ŽA)

Výsledky