kasarny-19

Trojčasovka na Kasárny 2019

Nikola – V sobotu 14. 9. 2019 se chlapci a děvče z CK Frenštát účastnili předposledního závodu v rámci SPAC a to časovky na Kasárne. Naše delegace se skládala z Aleška, Ňuňíka, Marťase, Kopra, Galyho, Filipína a mé maličkosti Alokina.

Nutno podotknout, že se nejednalo se o klasickou časovku, ale o trojčasovku do vrchu. Holt to nejlepší skoro na konec! Úvodem je třeba říci, že chlapci z CK, konkrétně Ňuňu a Alešek (startující hned za mnou) vymysleli motivační prostředek pro můj lepší výkon a to plácnutí po zadku, když mě předjížděli…

Můžeme tedy začít.

1. etapa: Po startu první etapy se mně jelo překvapivě dobře, neboť jsem se konečně zahřála po studeném sjezdu na start časovky… Motivační plácnutí bylo tentokrát pouze od Ňuňiho, neb Alešek se bál, že by sundal z kola nejen mě, ale i sebe. I přesto se ale jelo dobře a s myšlenkou, že musím trochu šetřit síly na další etapy jsem byla najednou nahoře na hoře. Následovala cca hoďka pauzy, kdy jsem zjistila že jsem průběžně druhá ve své kategorii.

2. etapa: Start druhé etapy byl z Podťatého ve Velkých Karlovicích. Opět bylo pouze jedno motivační plácnutí (Alešek mě potkal v záludné zatáčce). Trať byla hezky stoupavá a nohy pociťovaly první kopec. Ovšem hlava zabrala a s vidinou lepšího umístění jsem předjela i jednu soupeřku. Ovšem průběžně první sokyně startovala kus za mnou, tudíž to nebyla ona. Já vím… škoda. K závěru stoupání se cesta změnila v šotolinu a já doufala, že nebudu mít defekt. Gigolo (kolo) kličkoval jak se dalo a přání se vyplnilo a úspěšně jsem dojela do cíle druhé etapy, kdy jsem i za povzbuzování chlapců z CK spurtovala.

3. etapa: Při sjezdu na třetí etapu jsme se kochali nádhernými panoramaty, ovšem kolo jelo rychle což vypovídalo mnohé o tom, co nás čeká při stoupání. Po startu jsem posbírala zbytky sil a opřela se do toho. Tentokrát přišlo i plácnutí od Aleška, což můj výkon výrazně nezlepšilo. Holt únava již byla znát a tělo odmítalo i motivační prostředek, ale přesto nohy točily a vynesly mě s protesty za zvuku vrzajícího kola do cíle, kde jsem měla radost, že jsem odjela všechny tři etapy.

Nakonec z tohoto krásně stoupavého dne bylo 2. místo v kategorii ženy do 39ti let a 3. místo v ženách celkově. Dále Alešek urval 3. místo v kategorii B!

Zbývající členové delegace se umístili následovně: Filipíno 4. místo v kat. M, Galy 6. místo v kat. A, Marťas 11. místo v kat. A Ňuňu 10. místo v kat. C a Kopr 12. místo v kat. D.

Výsledky