pustevny-lc-bezruc-19

Běžecký víkend

Niky, sobota a neděle 7. 12. a 8. 12. 2019 – Venku se již decentně projevují náznaky zimy a tak nezbývá než kolo i nadále ponechat v garáži a hledat jiné aktivity, které nám zkrátí čekání na nadcházející cyklistickou sezónu.
V sobotu 7.12. padla volba na závod v Běhu do vrchu Ráztoka-Pustevny, kdy se konal jubilejní 50. ročník tohoto závodu. První ročník tedy proběhl v roce 1969, což je úctyhodná tradice konání tohoto závodu.
Za CK se účastnil náš Krikri, má maličkost a nový zájemce u účast v CK pan Honzík, taktéž jako já v barvách TOBI sport týmu.
Závod odstartoval ve 12 h a balík běžců se vydal v ústrety asfaltové trati o délce 5700 m a s převýšením 400 m.
Na doporučení jsem zvolila boty s hřeby, což se po cca 3 km tratě ukázalo jako skvělá volba, neb asfalt v těchto místech byl již pokrytý sněhem a místy ledem. Mé tempo bylo uzpůsobeno myšlence, že další den mě čeká Lysa Cup, tudíž žádné divočení a maximální užívání si tratě, neboť Knížecí cestu jsem prozatím vždy absolvovala v sedle kola. V hlavě jsem měla, že čas pod 40 min bude k mé spokojenosti dostačující. Nakonec jsem doběhla v čase 39:57 min, což mě tuze potěšilo. A ve výsledcích z toho bylo 8. místo v kategorii Ženy do 39 let. Krikri si doběhl ve své kategorii Muži do 39 let pro 13. místo a Honza pro 22. místo v kategorii do 49 let.

V neděli následovala klasika alá zimní etapový pohár v běhu na Lysou horu – Lysa Cup.
Nedělní etapa startovala od hotelu Bezruk (rozuměj Bezruč) a byla pojata formou časovky. Účast byla stejná z řad CK byla ve stejném složení jako v sobotu.
Počasí opět nasvědčovalo spíše podzimu, než zimě, avšak v půli trati nás přivítal led, kdy jsem opět ocenila své hrotobotky. Krátkou trať jsme tedy absolvovali s úsměvem a s bolavýma nohama po sobotních běžeckých radovánkách.
Mno a jak jsme dopadli? Tedy vyběhli?
Krikri zarval a doběhl na 54. místě, Honza na 144. místě no ááá Alokin na pohodu na 239. místě.
Tímto jsme tedy zakončili běžecký víkend a nezbývá, než se těšit na další etapy Lysa Cupu.

Výsledky Pustevny

Výsledky Lysacup