Do vrchu Pusteven 2022

Sobota 17. 9. 2022 – Cyklisté se loučili se závodní sezonou tradičně závodem Do vrchu Pusteven, již po dvaapadesáté.

Ve věku od 10-ti až po 72 let, z Polska, Moravy i Slovenska, tak pestré bylo složení cyklistů, které neodradilo počasí a přijeli do Trojanovic setkat se a zazávodit si po stále parádní Knížecí cestě.
Absolutní vítěz byl skvělý, věkem stále ještě junior, Richard Riška z CK EPIC Dohňany ze Slovenska. S časem 16 minut a 30 vteřin zastínil i nejlepšího muže Ondru Fierlu z Team Forman Cinelli (16:41). Nejlepší ženou byla Tereza Kulštějnová s časem 21:20. Z domácích jezdců byl suverénní Josef Martinák s časem 17:38, který kraloval věkové kategorii mužů C. Z pořádajícího klubu se skvěle umístil Aleš Haltof a reprezentoval nás na stupních vítězů třetím místem ve věkové kategorii muži B. Velkou nadějí a příslibem byli v chladném počasí (+6°C na Pustevnách) žáci a žákyně ve veku 10 – 15 let, kteří závodili na poloviční trati 3 km. Všech 21 se popralo s tratí i soupeři a ve zdraví se vrátili do zázemí hotelu Beskyd, aby si po zásluze převzali ceny ve všech žákovských kategoriích. Ceny věnoval obecní úřad Trojanovice za podpory infocentra Trojanovice, za což jim patří velké díky.
Všech 121 účastníků tímto závodem ukončilo sezonu Slezského poháru amatérských cyklistů a využilo možnost zažít letos naposled vzrušení ze soutěžení a podělil se mezi sebou o dojmy a plány na další ročník závodu.
Pořadatelé z cyklistického klubu Frenštát p. R. odvedli dobrou práci, ze kterou sklidili závěrečný aplaus i poděkování, což je potřebné pro pokračování v pořadatelském nadšení.