2. etapa LC 2024 – Visalaje

Vít Hasal, sobota 11. 11. 2023 – Druhá etapa LC se běžela z Visalají na vrchol Lysé hory, tato trať měřila 7,9 km a závodníci na trase museli překonat 577 výškových metrů. Tým CK Frenštát p. R. se na startu sešel v hojném počtu. Průběh závodu z mého pohledu byl následující:

Na začátku jsem se šel s Lojzou a Jirkou rozběhat. Při rozběhaní mě varovali, že se ze začátku poběží hodně rychle, tak ať nepřepálím start. Takže při řazení na start jsem se necpal nijak do předu a zůstal jsem v druhé polovině startovního pole, čehož jsem po odstartování litoval. Odstartovalo se a jelikož hned za startem byly kaluže, které všichni obíhali, tak se zpomalovalo, ale pak se zase zrychlovalo. Za mnou jsem postřehl pád závodnice, naštěstí se zvedla a pokračovala v běhu. Vyběhlo se na louku a tam už se dalo předbíhat, a tak jsem se postupně dostával více dopředu. Přibližně kolem 3. kilometru jsem se dostal mezi běžce podobné výkonnosti. Chvíli běžím v závěsu za nimi, ale pak mi to nedá a jdu na čelo, takhle běžím asi půl kilometru. A najednou asi 150 metrů přede mnou vidím dres CK Frenštát p. R. V duchu si říkám, to bude Jirka Kvita a začínám zrychlovat. Po kilometru ho dobíhám, ale zjišťuji, že to Jirka není, ale že je to Tomáš Klášterka. Ohlížím se za sebe a vidím, že skupinka, kterou jsem nějakou chvíli vedl, je daleko za námi. Chvilku spolu běžíme. A někdo nás dobíhá. Nato si říkám, že cíl už nebude tak daleko a začínám zrychlovat. A dobíhám dalšího závodníka, se kterým dobíhám až pod sjezdovku. Ve sjezdovce nestačím jeho tempu a musím zpomalit do kroku. Na vrcholu sjezdovky už na něho ztrácím 20 metrů. Na cestě už se zase rozběhnu a do cíle dobíhám na 18. místě s časem 46:34. Z našeho týmu na mě v cíli čeká Jirka Kvita, který doběhl na fantastickém 11. místě s časem 44:41. Dále dobíhá Tomáš Klášterka na 20. místě s časem 46:56. Náš tým také reprezentovali Kristián Škoda (33. místo s časem 49:01), David Lauterbach (49. místo s časem 50:49), Alois Melnar (83. místo s časem 54:01), Michal Ďurica (99. místo s časem 55:35), Ondřej Černoch (133. místo s časem 59:19), Jan Knotek (136. místo s časem 59:45). Za zmínku stojí, že vrchol Lysé zdolal i Martin Pivoňka, který, jelikož byl po nemoci, šel mimo závod. Náš tým získal za tuto etapu 1244 bodů, což nás dostalo na celkové 4. místo.

Skvělý výsledek zaznamenal i ženský tým CK Frenštát Wonder Women, který získal 1018 bodů, což znamená, že jsou na celkově 2. místě. K tomuto výsledku z velké míry přispěla Anna Slívová, která se v kategorii ženy umístila na krásném 2. místě s časem 51:01. Celkově tuto etapu vyhrál Jan Židek s časem 41:02. A celkově v pořadí týmů vyhrál a po 2 etapách vede tým Yellow Project.