Časovkářský víkend

Marcela, sobota a neděle 20. a 21. května 2023 – Dva dny, dva závody, propocené dresy, jazyky na vestě a aprílové počasí v květnu. I tak by se daly shrnout první letošní časovky.

Ta sobotní nás uvítala psím počasím, kdy člověk nevěděl, zda bude pršet, či nikoliv, a proto se po každém startu modrobílého cyklisty jen zaprášilo. Každý si představoval, jak slavnostně ujíždí před nebezpečným, černým mrakem stíhajícím jeho skloněná záda. Všichni jsme byli úspěšní. Nikoho déšť nedohonil. A to není konec našich úspěchů! V kategorii C to cinklo, Jaroslav Kocurek bezkonkurenčně utrhnul první místo s náskokem krásných třinácti sekund na druhé místo.

Následující den se opět štěstí usmálo, a dokonce i sluníčko. V Bohumíně na nás čekala dvakrát delší trasa, dvacet dva kilometrů, která každého důkladně prověřila. A náš tým opět úřadoval, ale tentokráte nikoliv v mužské kategorii, nýbrž v té ženské, Marcela Cieslarová získala třetí místo.

Povedený víkend je za námi, připisujeme si pár bodů do závěrečného hodnocení, desítky ujetých kilometrů a typické cyklistické opálení. Víkend tedy uzavíráme příjemnými závody a nedočkaví s úsměvem na tváři vyhlížíme následující závodní dny.

Výsledky na stránkách SPACu

Foto – Velká cena Žabně

Foto – Bohumínská časovka