Grand Prix Forman

Josef Dužík, sobota 10. 6. 2023 – Klapka: Grand Prix Forman podruhé. Sešli jsme se ve třech králích nebo spíše králících, pan Stančík, pan Kvita, pan Dužík. V AB se opět sešlo květnaté osazenstvo, a to jak od nás (zastoupení mělo i jakésik Kovo Praha, kteří druhý den jeli závod pro velké kluky), tak z Polsko-litevské unie. Konkurence veliká, 55 startujících koní slibovalo rychlejší průběh. A taky že jo. Někdo z balíku hlásil v prvním kole průměrnou rychlost atakující téměř 50 km/h. V klíčovém místě boční vítr jako prase znamenal drolení na terezíny a gumování huby, totální cyklistiku na dřeň.
Počasí přálo, sluníčko hřálo, nebe bez mráčku, dalo se v krátkém triku. Po pár nástupech se dalo i v tílku. V každém kole přicházely nástupy, nicméně se jako rozhodující vykrystalizoval kopec za kruhovým objezdem v Jeseníku nad Odrou. Po něm následovalo několik nepříjemných kilometrů, kde se tvořily pověstné terezíny a kde milimetr znamená centimetr, centimetr decimetr, decimetr metr a metr znamená konec, opona padá, vstupné se nevrací. Přesně takový centimetr se stal osudným i autorovi těchto řádků. Avšak poslední kolo se ctí, čelní skupina dlouho na dohled. Společně s kolegou ze Suchdolského týmu jsme se zkušeně nenechali vyplašit nějakými pokusy o dojezd skupiny, neb jsme oba byli léty profoukaní cyklisti a dělat si v posledním kole ze stehen taveňák, aby to pak za kruháčem prasklo znovu a se ztrátou 10 minut, to už ne, děkujeme.
Tudíž jsme závod v poklidu dokončili, zezadu ani zepředu nás nic neohrožovalo, takže za cílem si potřesem rukama a jdem na párek. U párku se dozvídáme, že ve SPAC bylo tak tristní zastoupení, že se i s tímto výkonem a párkem v ústech můžu stát vicemistrem SPAC v silničním závodě. Takže to cinklo, za cenu toho, že čekáte dlouho na vyhlášení. Ale jak se říká: nejdůležitější je si udělat žízeň!
Všichni 3 závodníci jsme dokončili akci.

Foto (jiri70)

Výsledky na stránkách SPACu.