Vrchařský víkend

Jiří Kvita – Víkend 17. – 18. 6. 2023 byl ve znamení dvou vrchařských klání.
V sobotu náš klub pořádal, pod taktovkou předsedy Stančase, tradiční závod z Frenštátu na Pustevny – O cenu Kilpi. Závod na trase 11,3 km dlouhé s převýšením přes 600 metrů. Se zpestřením v podobě sprintérská prémie 3,4 km po startu.
Na startu si všímám, že nás je celkem málo. Pouze 33 kusů v kat. A+B+C. Značné zastoupení tady mají borci z CK Suchdol. Ale i CK Frenštát je na startu, jmenovitě Pepa Dužík, Kristián Škoda, Michal Ďurica a já. Zapínám kameru a jedeme. Úvodní tempo se mi zdá snesitelné, tak se pohybuji více vpředu. Mám možnost vidět souboj našeho historika s Jakubem Římanem, který na prémii těsně vítězí. Dále pokračujeme na Ráztoku, kde po odbočení na Knížecí cestu, nechávám vrchařskou elitu ujet. Společně se mnou odpadá i kamarád Jarda Glogar. Jede se mi více než dobře, což párkrát okomentuje i Jarda, než ho poprvé v životě na férovku urvu. Nahoře jsem spokojený jako 8. v kat. A. Spokojený je určitě i vítěz Kuba Říman (DK BIKESHOP Racing Team), který po prémii vyhraje i závod navíc v traťovém rekordu. Naši kluci dojeli následovně – Pepa schvácený po prohraném sprintu na 6. místě, Kristián hned za ním na 7. místě v kat. B a Michal na 12. místě v kat. A.
Nejrychlejší ženou v cíli je Tereza Kulštejnová (CK HOBBY Bohumín). Mezi kat. D+E+F+M vítězí Ivo Odvárka (Force KCK Zlín) a zkrácenou trasu pro žáky ovládl Dominik Lanča (Team Forman profiq Cinelli).
Díky patří všem členům CK Frenštát, kteří se postarali o zázemí závodu. Chválu na vývar, gulášovku a zelňačku jsem slyšel ještě druhý den!

V neděli nás čekal trochu jiný zážitek. Výjezd na vrchol Loučka u Třince. Vrchol sice nenápadný, ale mezi amatérskými cyklisty se značným respektem, který si vydobyl už loni při své premiéře. Krátký závod na 6,5 km s převýšením 493 m. Hlavně závěrečných 2,5 km je hodně výživných, s úseky i 20% stoupání. Odměnou pro ty kteří vyjedou až nahoru, bude krásný pohled na Beskydy i Třinecké železárny.
Za CK Frenštát se účastní Martin Stančík, Kristián Škoda, Marcela Cieslarová a já. Na startu panuje dobrá nálada, někteří házejí vtípky. Mi tedy do smíchu moc není. Hned po staru se řadím vedle Kristiána. V plánu mám přežít v balíku do bodu zlomu, kdy 4,1 km po startu začne pekelná část. Skvěle jede předseda, který je dlouhou dobu blízko čela. Plán se mi daří plnit a po najetí do prudké části přecházím do módu „nějak to vyjeď“. Jarda mi hned vrací včerejší porážku, takže svět je opět v pořádku. Kristián to taky zvládne, ale nadšený asi moc není. Stančas stejně jako loni kus cesty jde, s jeho převodama se ani nedivím. Marcela konstatuje, že jí to jako zážitek stačilo. Tak uvidíme jestli se najde někdo odvážný i za rok. Závod vyhrál opět Jakub Říman (DK BIKESHOP Racing Team).

Výsledky obou závodů na stránkách SPACu.

Foto Pustevny (jiri70)

Foto Pustevny (František Raška)

Foto Pustevny (Lojza Melnar)

Video Pustevny (Jirka)

Foto Loučka (jiri70)

Foto Loučka (Robert Dovičič)

Foto Loučka (BK-FOTO)

Foto (cyklistikatrinec)

Video Loučka (Jirka)